Serra Karaçam

serrakaracam@istiklal.com.tr
28 Mayıs 2020 Perşembe
ABD’de Irkçılık ve kurumsal güç

New York Central Park’ta köpeğini gezdiren Amy Cooper aslında şunu diyordu: “Senin toplumdaki pozisyonun, benimle, bu şekilde konuşmana müsade etmiyor. Şimdi yerini bilmen için cezalandırılacaksın”

18 Mayıs 2020 Pazartesi
Korona Aşısında Öncelikli Ülkeler

Türkiye’de yerel turizm Mayıs ayı sonu başlayacak. Teknelere açılma izni verilecek. Temmuz ortası da uluslararası turizmin açılması bekleniyor. Virüsün denizlere giden atıklarda olup olmadığı, plajlarda tuvaletlerden geçip geçmeyeceği net değil.

04 Mayıs 2020 Pazartesi
Macrocenter’da başörtü krizi...

1 Mayıs günü Makrocenter Akmerkez şubede meydana geldiği ifade edilen “başörtülü çalışanı kovma” skandalıyla sarsıldık. Geçen hafta ilk olarak Özgür Özel'in memur liyakatine değinen konuşması dikkat çekti.

26 Nisan 2020 Pazar
Vaşington’dan Antep’e karantina…

Vaşington’dan Ankara’ya kalkan Türk Hava Yolları seferiyle yurda Cumartesi günü dönüş yaptık. Uçak son ana kadar “Ankara’ya inecek” denildi ve sonra Gaziantep’e indi. 

20 Nisan 2020 Pazartesi
ABD'den Türkiye'ye Tahliye Uçuşları

Türkiye'nin ABD Büyükelçiliği'ne ve ABD genelindeki bazı konsolosluklarımıza burada bulunan Türkler başvuruda bulunarak tahliye uçuşu konulmasını talep ettiler. 

07 Nisan 2020 Salı
ABD EN RİSKLİ HAFTAYA GİRDİ

Dünya, zulmü, savaşları, bombaları durduramıyordu ama gözle görülmeyen bir virüs herşeyi alt üst ederek hayatı durdurmaya yetti. Bu yazıyı yazarken ABD’de Kovid-19 enfeksiyonu taşıyan kişi sayısı 357.000, ölü sayısı 10.783.  

30 Mart 2020 Pazartesi
Hekimlerin koronadan korunması

Kelle koltukta çalışan sağlıkçılar için günlerce alkış yapıldı. Bugüne dek hasta yakınlarının yaptıkları saldırıları da unutmadık. Hukuk karşısındaysa malpraktis ve komplikasyon ayrımı konusunda bazen korundular bazense yersiz suçlandılar. 

28 Mart 2020 Cumartesi
ABD Corona’da da lider…

Korona virüsüyle ilgili ABD'deki ilk vakaya dair 21  Ocak'ta çalışmaya başlamışım... Bu Cuma günüyse ABD, Çin'i geride bıraktı ve dünyada vaka sayısında ilk sırayı aldı… Koronadan ölenlerin sayısı 1711. Son 24 saatteki artış 410...