Cumhurbaşkanı Erdoğan köklü değişime gidiyor!

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın seçimin ardından ilk olarak il ilçe başkanlıkları ve MKYK'da değişiklikler yapacağı öte yandan Kabine'de de 3 bakan haricinde hiçbir bakanın yerinin garanti olmadığı iddia edilmişti.

 

Edindiğim bilgiye göre 31 Mart Yerel Seçimleri'nden sonra AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, denildiği gibi değişim mesajı verdi.

53 E

İddialara göre maddeler ile neler ve nasıl olacağını sıralayalım. 

1- Değişim ve dönüşüm net

2- Kırmadan dökmeden yapılması isteniyor. 

3- Kongre tarihi belirlenecek.

4- Kongre süreciyle kabine süreci masaya yatırılacak.

5- Seçim İşleri ve Yerel Yönetimler Başkanlığı değişecek.

6- İhmali tespit edilen teşkilatlar ile devam edilmeyecek.

7-Çalışma yaptırılan anket firmalarıyla yollar ayrılacak. Parti içinde özel birimlerle bu iş yapılacak.

8- Çalışılan ajanslar ve kampanya sorumluları hakkında alınan raporlar çok olumsuz. Aynı ajans ve kampanya sorumlularıyla çalışılmayacak.

9-Performansı düşük olan bakanlarla yollar ayrılacak, daha verimli isimlerle yol alınacak.

10- MYK ve MKYK’da değişime gidilecek.

11- Eş zamanlı olarak katılımlar olacak.

Listeler şu an Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde. İnce eleyip, sık dokuyor.

12- Seçim yenilgisi üzerinden haksız eleştiri yapan, hedef gösteren, hedef şaşırtan, süreci sulandıranlar hakkında bundan sonra disiplin süreci işletilecek. Genel merkezden, vekiline teşkilata partili kim olursa olsun. 

13- İllerde vatandaşa bürokrasi uygulayan bürokratlar hakkında da kapsamlı çalışma yapılacak.

 İlgili bakanlıklar bilgilendirildi. Çalışma yapıldıktan sonra il bürokrasilerinde değişim yaşanacak. Yeni atamalar yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan anlaşılacağı üzere köklü bir değişime gidiyor. A’dan Z’ye AK Parti’de tepkiler karşılığını bulmuş gözüküyor. Bu değişim çok uzak da değil. Peş peşe gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimden sonra attığı bu adım tabii birilerinin hoşuna gitmeyecektir. Ama korkunun ecele faydası yok. Seçim sonuçları ortada. Onca emeğe yazık oldu. Ortada bir başarısızlık varsa bunun sorumluları için gereken yapılmalıydı şimdi yapılacak. Halkın talepleri de bu yönde. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayram mesajında ekonomiden teröre topluma verdiği mesajı yazmıştım. Tüm bunları bir araya getirdiğimizde AK Parti köklü bir değişimle birlikte halkın sesini duyarak yoluna devam edecek ve yenilenecek diyebiliriz.