Yazarlar

Gazete Yazarları Tümü

Senai Demirci

06 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Kur’ân’ı anlamaktan utandırılanlara gelsin
“Kur’ân ‘din kültürü ve ahlak bilgisi’ kitabı değildir” dediğimde şaşırdı. “Nasıl yani?” diyen o sorgulayan sessizliğin tadını çıkardım bir süre. “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi” kitapları, dinin bilgisini anlatır; dinin kendisini değil” diye açıkladım.

Dr. Seyfi Şahin

06 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
BATI HUKUKU İSLAM HUKUKU (2)
Amerika’nın dünya hakimiyeti, Aslında İngiliz krallığı ve Yahudi hakimiyetidir. Batı hukukuna, ikinci dünya savaşından sonra, Birleşmiş Milletler kanalıyla İnsan hakları, hukukun üstünlüğü ve demokrasi ilave edilmişse de; Batılılar;  İnsan haklarına, hukukun üstünlüğüne asla riayet etmemişlerdir. İnsan hakları ve hukukun üstünlüğü; İslam’da Kul hakkının karşılığıdır.

Prof. Dr. Ekrem Çulfa

05 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
GÜNÜMÜZ KOŞULLARINDA PSİKOLOJİK DAYANIKLILIĞI ARTTIRMANIN YOLLARI NELERDİR?
Bu yazımızda kendimizi kötü hissettiğimizde yapabileceklerimiz nelerdir?, Psikolojik dayanıklılık kavramının tanımı ve alt boyutları nelerdir?, Psikolojik dayanıklılığımızı arttırabilmemiz öneriler nelerdir?, Stres ve zorluklar karşısında neler yapabiliriz? … gibi konulara değineceğim.

Turan Kışlakçı

04 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
İbn Alkamilerin Çocuklarına Bak Hele!
İbn Alkamilerin (Moğolları Abbasilere karşı kışkırttığı iddia edilen devlet adamı) Abbasilere yaptıkları ihanetin tekrarına meydan vermemek, tehlikeyi yakından görmek ve nazar-ı karib şarlatanlıklara aldanmamak, bu coğrafyanın istikbalini düşünen her insan için bir vecibe-i zimmettir.

Ali Değermenci

03 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
KURANCILARIN KURAN’LA ÇELİŞKİSİ
Bu yazıda özetle kendilerine “Kurancı” adını verip “Bize Kuran yeter” diyenlerin Kuran’da samimi olmadıklarını, hatta Kuran’a ters düşerek kendi enaniyet ve keyfi görüşlerini putlaştırdıklarını anlatacağız.

Ömer Akdağ

02 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
DARBENİN “ÖNÜ” VE “ARKASI”
Gerçi yazılı ve görüntülü medyada havanda su döğmeye teşne bir “sürü” namzet var. Ama biz bu ülkenin bir ferdi olarak ve mevcudiyetimizin devamı için bildiğimiz hakikatlere hatırlatmakta fayda mülahaza etmekteyiz.

Uğur Canbolat

02 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
HALUK NURBAKİ, HÂL VE HAYAT
Haluk Nurbaki Hazretlerinin vuslatının 23. Seneyi devriyesini yaşıyoruz. Aramızdan fiziki olarak ayrılıp Âlem-i Cemale gitmesinin üzerinden bu kadar yıl geçmiş. Ama dostlarının üzerinde bıraktığı tesir devam ediyor.

Hüseyin Arif Çakmak

01 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
DARBELER VE KAYBEDENLER
Kaybedenler milletin ta kendisidir. Mazlum olan millettir. Mütedeyyin insanlardır. Bu ülkede “birileri” iktidar ve koltuk sevdası uğruna milletimizin temel değerleriyle oynamaktadırlar. Bir kısmı “cepheden” saldırıyor bir kısmı “savunuyor” görünerek iktidarlarını devam ettirmektedir.

Mehmet Dilbaz

01 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
İSTANBUL’UN TILSIMLARI
Malumdur ki Fatih in İstanbul’u fethi kutlamaları çerçevesinde bu yazımızı İstanbul hakkında yazalım istedik ve konu gizemli olsun diye İstanbul un koruyan Tılsımlardan bahs eden Evliya Çelebi ile anlatalım ve bugünkü yazımızı size ulaştırmış olalım.

Ali Eren

29 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
İSTANBUL’UN İKİNCİ FETHİ
“Hz. Muaviye meselesi” başlıklı yazımızın sonunda “Hîn-i hacette, bu meseleye devam edebiliriz” demiştim. Edecektim de. Araya İstanbul'un fethi  yıldönümü girdiği için, o meseleyi daha sonraya  bırakıyoruz. 

Serra Karaçam

28 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
ABD’de Irkçılık ve kurumsal güç
New York Central Park’ta köpeğini gezdiren Amy Cooper aslında şunu diyordu: “Senin toplumdaki pozisyonun, benimle, bu şekilde konuşmana müsade etmiyor. Şimdi yerini bilmen için cezalandırılacaksın”

Ahmet Öztürk

27 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
Ahirette Adli Kontrol Yok
Halkın iradesiyle seçilmiş siyasilere gözdağı vermek için tankların sokaklara çıkarıldığı, kadınların başörtüsü olduğu için okullara sokulmadığı, dini vecibelerini yerine getirmek isteyen insanların adeta kamusal alandan silindiği...

Sevda Türküsev

11 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
ENTEL KOYSA MODERN OLUR, DİNDAR KOYSA YOBAZ OLUR!
Hep aynı kafa ve zihniyet! Çarşaflıya önce rozet takıp, sonra da özgürlüklerini elinden alıp ne okuma ne çalışma ne de yaşama hakkı vermek! Rahibelere laf söylemeyip hatta muazzam saygı duyup, tesettürlü kadınlara “gerici yobaz” diyerek toplumdan dışlamak...

Said Ercan

04 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
Dünyadan Bir Ömer Döngeloğlu Hoca Geçti
Dünden beri şoktayım. Kendisi ile 28 Mart’ta instagramda canlı yayın yapmıştık, Korona konusunda evde kalmanın önemi ve salgın hastalıklar konusunda bilinçlendirici konuları kendine has üslubuyla anlatmıştı...

Mahmut Bıyıklı

29 Nisan 2020 | Tüm Yazıları
Sessiz Kalmayacağız!
Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Ali Erbaş’ın irad ettiği hutbeden sonra ülkemizdeki bazı şer odaklarının göstermiş olduğu tepkiyi kaygıyla izliyoruz. Kaygımızın sebebi çirkinliğin ve çirkefliğin sesinin hakikatin sesini bastırmaya çalışmasındandır.
İnternet Yazarları Tümü

Turan Güzel

06 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
FAİZ EKONOMİSİ
Faizden ekonomi olmayacağı, faiz ile toplumsal bir kalkınmanın olmayacağı dinsel bir öğreti ve yasaktan anlaşılacağı gibi tüm gelişmiş ülkelerin faiz oranları, kullanım miktarları ve faize ulaşım şartlarının ne olduğuna dikkatle bakıldığı zaman mümkün olmadığı rahatlıkla ortaya çıkacaktır.

Zeki Özdemir

05 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
KEMİKSİZ SİYASET
Bu Millet kemiksiz siyaset yapan, ancak kemikten beslenen, Millete ve değerlerine yaklaşık 200 yıldır düşman olan, emperyalizmin yalağından yemlenen ve onlar için havlayıp ısıran kemiksizlerden çok çekti. Onların yüzünden geri kaldı, ilerleyemedi; Siyonizme ve emperyalizme payanda oldu.

Semih Gürel

05 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
LİGLER KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR
Koronavirüsü dünya genelinde kontrol alındı diyebilir miyiz bilinmez ancak özellikle Avrupa ülkelerinde bir normalleşme süreci başladı. "Ülkeler ekonomiyi seçti" şeklinde yorumlar yapılsa da, havaların ısınmasıyla vaka ve ölüm sayılarında gözle görülür bir düşüş var.

Ali Dutal

04 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
Fatih’i İtibarsızlaştırma Stratejisi
Ülkemiz dindarları Osmanlı Devletinin tüm padişahlarına hürmet eder ve istisnasız tamamını hataları olsa bile eleştirel bakmaz hep sevgiyle yaklaşırlar. Hepsine hüsnü zan ile baksalar da...

Müslüm Aktürk

03 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
BU BAHÇEDE PARA YERİNE DUA GEÇERLİ
Isparta’nın Sav Kasabası’nda “hayır bahçesi” diye bir yer var. İsminden de anlaşılacağı gibi çilekten kiraza, elmadan hurmaya, eriğe kadar çeşitli meyvelerin bulunduğu bu bahçede yemek de serbest alıp götürmek de…