Yazarlar

Gazete Yazarları Tümü

Turan Kışlakçı

12 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
Fatih Sultan Mehmed Hıristiyan mıydı?
Konstantinopolis’i yani İstanbul’u fetheden ünlü Müslüman komutan Fatih Sultan Mehmet Han, Hıristiyan mıydı? Ayasofya konusu gündeme geldiği günden beri Fatih, İstanbul ve Ayasofya üzerine tartışmalar gündemden düşmüyor...

Dr. Seyfi Şahin

11 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
LİBYA'YA ASKER GÖNDERMELİYİZ
Libya’ya asker göndermeliyiz. Çünkü meşru bir hükümet ile, Askeri işbirliği anlaşmamız var. Tıpkı, Rusya Federasyonu’nun Suriye’ye asker göndermesi gibi… Çünkü meşru Suriye hükümeti, Rusya’dan askeri destek istedi, Onlar da kara, deniz ve hava kuvvetleri ile Suriye’ye girdi. Üsler kurdu.

Mehmet Dilbaz

11 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
İSTANBUL’UN YER ALTI SIRLARI -1
İstanbul, derin bir kültür mozaiğine sahip. Gezilen yerlerin yanı sıra yeraltında ayrı bir dünya, Yaşanmış hikâyeler, görülemeyen binlerce tarihi kalıntı var. Acaba yeraltında hangi sırları barındırıyor güzel İstanbul’umuz.

Prof. Dr. Ekrem Çulfa

11 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
İLİŞKİ SORUNLARINI ÇÖZERKEN HAKLI OLMAYI MI MUTLU OLMAYI MI TERCİH EDERSİNİZ?
Aile Evlilik Çift Danışmanı Ekrem Çulfa, ilişkilerde haklı olabilmek için kalp kırmanın zararlarını anlattı, mutlu olabilmek için bilgiler verdi. İlişkilerde haklı olmayı mı mutlu olmayı mı tercih edersiniz?

Mustafa Nihat Yükselir

10 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
Baro’nun Baronları ne istiyor?
Nedir bu Barolar meselesi? Neden bu kadar sert tartışmalara sebep oldu? Nedir paylaşılmayan? Avukatların mesleki sivil toplum örgütünün siyasete bu kadar konu olması ne anlama geliyor?

Uğur Canbolat

08 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
RADYOLU GÜNLERİMİZ
Radyo çocukluk yıllarımızın gizemli kutusuydu… İlk çıktığı yıllarda “bu kadar kişi içine nasıl sığıyor?” merakı sarmış insanları… Ses iletiminin hava zerreleri ile ulaştırıldığı bilgisi hatırlanmazsa gerçekten de anlaşılması zor bir durum…

Senai Demirci

08 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
“Yaramızda kalsın!”
Var olmak acıtır. Nereden mi biliyorum? Yok olanın acısı da acıyanı da yoktur. Yoklukta kalan biri yokluğuna yanmaz, yokluğunun farkında olamaz. Belli ki şimdi burada yoklukta kalanın yokluğuna yanmayacağını yine var olmak sayesinde anlıyoruz.

Ömer Akdağ

07 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
“KAŞINMAK”
Bu günlerde “kaşınmak” kavramı zihnimi kurcalıyor. Lügate baktım, şöyle karşılık verilmiş: “Kendi kendini kaşımak, kötü bir karşılık gerektiren davranışlarda bulunmak”.

Hüseyin Arif Çakmak

06 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
İNANILACAK GİBİ DEĞİL AMA GERÇEK
2003’de yapıldı. Adına “Onur yürüyüşü” dediler.. İstanbul’da yapılan bu yürüyüş, LGBT’nin (ibn.lerin) ilk yürüyüşüydü. 30 kişi civarındaydılar. LGBT’nin (ibn.liğin) “ne olduğunu” bilmeyen var mı?

Ali Değermenci

06 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
KURAN NASIL DOĞRU ANLAŞILIR, ANLAMAK İSTEMEYENLERE GELSİN!
Bir önceki yazımda gazetemiz yazarlarından Senai Bey’in “O Resim” adlı yazısıyla Ali Eren Hocamızın o yazıya vermiş olduğu cevaba dair mütalaamı kaleme almıştım...

Serra Karaçam

26 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
ABD Dışişleri Raporunda YPG ve FETÖ
ABD Dışişleri Bakanlığı  “Terörizm 2019 Ülkeler Raporu’nu yayınladı. Türkiye, raporun Avrupa bölümündeki ülkeler arasında yer alıyor. Türkiye’nin IŞİD’e katılmak için güzergah olduğu ve ülkenin IŞİD ve PKK ile mücadelesi en başta vurgulanıyor.

Ali Eren

21 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
DEVRİLEN DİĞER ÇAMLAR
Yazar Senai Demirci, İslami meseleleri gayr-i ciddî, lâübâli bir şekilde ele alarak çam devirmeye devam ediyor. Yazarın tavrını yeni öğrenmiş değilim. Yaptığı yanlışlar bilmeden değil, bilerek, ısrarla o fikri zihinlere yerleştirmek için yapılan şeylerdir.

Ahmet Öztürk

10 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
İlber’i Bir de Benden Okuyun
Ayasofya’nın ibadete açılması için Danıştay kararı bekleniyor. Ayasofya’nın Müze kararı iptal olursa, tarihi camii ibadete açılacak inşallah. Fakat bu durumdan rahatsızlık duyan bazı insanlar var maalesef...

Faik Tunay

09 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
AİLE VE ÖNEMİ
Hayvanlar çiftleşir,insanlar ise evlenir. Çiftleşme sadece biyolojik yanı olan bir olay olmasına karşılık,insanların evlenme ile aile müesselerine kavuşmaları sosyal bir olaydır.Evlenme,belirli sosyal normlara bağlı olarak gerçekleşir...

Sevda Türküsev

11 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
ENTEL KOYSA MODERN OLUR, DİNDAR KOYSA YOBAZ OLUR!
Hep aynı kafa ve zihniyet! Çarşaflıya önce rozet takıp, sonra da özgürlüklerini elinden alıp ne okuma ne çalışma ne de yaşama hakkı vermek! Rahibelere laf söylemeyip hatta muazzam saygı duyup, tesettürlü kadınlara “gerici yobaz” diyerek toplumdan dışlamak...
İnternet Yazarları Tümü

Turan Güzel

12 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
AYASOFYA
Ayasofya / Aya-sofia, yani Tanrısal bilgelik anlamına gelen, genel anlamı ile ibadethane ama özelin de siyasi bir yapıt vurgusuna sahip olan Ayasofya, bu siyasi özelliğini en canlı ve en inatçı şekilde ismi ile dikte etmektedir.

İbrahim Yerlikaya

11 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
YESEVİ YOLUNDA  V
Birinci Şart: Zaman Yesevî’ye göre tasavvufî çalışma için ilk şart ‘zaman ’dır. Talipler arasında ve memleket içinde işsizlik ve ihmali gerektiren bir usanç olmaması için, zamanın arızalarındanmasun olmak lazımdır.

Semih Gürel

10 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
ŞAMPİYONLUK YARIŞI DOLU DİZGİN
Süper Lig'de zirve karıştı. Trabzonspor 36 yıl sonra bir kez daha çok yaklaştığı şampiyonluk için fırsatları bir bir tepiyor. Bordo-mavili ekip 62 puanla lider Başakşehir'in 4 puan gerisine düştü.

İsmail Okutan

10 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
ÇAĞDAŞ KÖLELİK DÜZENİ VE YAPILMASI GEREKENLER
Yeryüzünde kan döken, insanlığı kendi arka bahçesi gibi gören emperyalizmin ırkçı zulmüne engel olmak insanlığa yapılacak en büyük hizmettir. Mazlumlara, fakirlere, aç ve biilaç kalmışlara, güçsüz bırakılmışlara yapılacak en büyük yardım da budur.

Ali Dutal

10 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
Zorunlu Eğitim ve Üniversite Mezunları
Bilindiği gibi zorunlu eğitim kesintisiz 8 yıl iken 11 Nisan 2012 tarihinde 4+4+4  şeklinde kademeli 12 yıllık zorunlu eğitime geçildi. Her ne kadar 8 yıllık zorunlu eğitime karşı çıkıldığı kadar karşı...