Yazarlar

Dr. Seyfi ŞAHİN

Dr. Seyfi ŞAHİN

30 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

İSLAM DIŞI EĞİTİM 2

İslam dışı eğitim makalemize  devam ediyoruz. 1700 yıllarında başlayan, İngiliz koloniler bakanlığında hazırlanan, Ehli Sünneti bozmak, yerine yeni bir İslam (İngiliz İslam’ı) ikame etmek için sistem oluşturdular.
Cemil ŞAHİN

Cemil ŞAHİN

30 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

İNANÇ, AZİM, AŞK VE ÇANAKKALE

Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım. Necip Fazıl Kısakürek. Üstat ne kadarda güzel söz söylemiş karıncalar gibi çalışmak lazım. Bizlerde öyle kar, kış, çamur, yağmur durmak yok azimle çekimlere devam ediyoruz.
Erdihan OSMA

Erdihan OSMA

30 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

"Özgüven Eksikliğinin Tanımı”

"Özgüven, sosyal çevrenin olumsuz etkilerine direnme yeteneğiyle şekillenir." - Naomi Wolf Sosyoloji, özgüven eksikliğinin nedenlerini çeşitli faktörlerle ilişkilendirmiştir. Özgüven eksikliği genellikle karmaşık ve çoklu etkenlerden kaynaklanır. Buna göre bazı yaygın nedenler:
Meltem Suzan ZEKİ

Meltem Suzan ZEKİ

30 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

Gazze’de Savaştan Sonraki En Büyük Tehlike

İsrail, savaş suçu işliyor olmasına aldırmadan düzenli olarak Gazze’deki hastaneleri ve Birleşmiş Milletler tesislerini vurdu, vurmaya da devam ediyor. Hastaneleri bilinçli şekilde bombalayarak, elektrik, su ve doğalgazı keserek, insani yardım tedariğini engelleyerek Gazze’deki sağlık sistemini tamamen çökerten İsrail, bombardımanı durdursa bile her gün yüzlerce insanın ölümüne sebep olmaya devam edecek.
Sevda TÜRKÜSEV

Sevda TÜRKÜSEV

29 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

Sosyal medya kadınları savurdu

Sosyal medyadaki rezillik almış başını gidiyor. Gerçekten insanları anlamak mümkün değil! Bu kadar mı çürüdü insanlık diyorsunuz ama maalesef çürüdü ve çürümeye devam ediyor.
Prof. Dr. Ekrem ÇULFA

Prof. Dr. Ekrem ÇULFA

29 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

İlişkimin bir ömür sürmesi için neler yapmalıyım? Neler yapmamalıyım?

Bir ilişkinin ömür boyu sürmesi için aşağıdaki faktörlere dikkat etmek önemlidir:    Yapmanız gerekenler: 
Ahmet SANDAL

Ahmet SANDAL

29 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

İSLAM VE DİĞERLERİ

Bu yazıda son günlerde toplumda gördüğüm, müşahede ettiğim huzursuzluklar ve zorluklar, çaresizlikler ve meselelerin kapitalizm içeresinde çözümsüzlüğü üzerine geliştirdiğim, tefekkür ettiğimi hususları sizlere maddeler halinde sunacağım.
Uğur CANBOLAT

Uğur CANBOLAT

29 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

İKLİM İKLİM İÇİNDE

BELİ bükülmüştü ama ona ihtiyar diyemezdik. Bu bizi mahcup ederdi zira. Hızlı yol yürümekte, dağa tırmanmakta, yokuş aşağı inmekte onun süratine yetişemezdik.
Cihan SARAÇ

Cihan SARAÇ

28 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

Meral Akşener kavgası mı?

Türkiye siyaseti bir abla-kardeş kavgasına daha şahit oldu. Hem de ne zaman, yerel seçimlerin arifesinde.
Ali Osman OSMA

Ali Osman OSMA

28 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

EURO 2024

A Milli Takımı, elemelerde ki son maçını Galler deplasmanın da 1-1 berabere kalarak D Grubu'nu lider tamamladı. A Milli Takım, tarihinde ilk kez büyük bir turnuvaya grup lideri olarak katılmayı başardı. Teşekkürler Çocuklar. 
Ali DEĞERMENCİ

Ali DEĞERMENCİ

28 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

KUDÜS VE MESCİD-İ AKSÂ MÜSLÜMANLAR İÇİN NEDEN ÇOK ÖNEMLİDİR?

“Kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed’i) bir gece Mescid-i Haram’dan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.” (İsrâ: 1.)
Arzu ERDOĞRAL

Arzu ERDOĞRAL

28 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

Bu işçinin canına kıyması da mı bize bir şey anlatmayacak?

Ruhun rahat bir limana demir atma lüksü yok bu dünyada şayet vicdanın varsa! Dilsiz şeytan da değilsen haksızlıklar karşısında susamazsın…
Süleyman KOCABAŞ

Süleyman KOCABAŞ

27 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

SİYASAL SİYONİZMİN BİRİNCİ DÖNEMİNDE “KOLONİYAL JANDARMA-POLİS DEVLETİ” KURMANIN İTİRAFLARI

Dizi yazımızın  birinci bölümünde gerekli girişi yaptıktan sonra, bu ikinci bölümünde, asıl  konumuz olan İsrail’in “stratejik önemi büyük” denilen Filistin’de niçin  bir “Koloniyal Jandarma-Polis Devleti” olarak kurulduğunu ve bunun kuruduktan sonra da böyle devam ettiğinin sebeplerini,  hem Siyonistlerin kendi itirafları  hem de    ona her halükarda  destek  vermelerinin   sebeplerinden olarak  Büyük Devletlerin kendi itiraflarından olarak  olup bitenleri belgelerle anlatacağız.       
Hadi ÖNAL

Hadi ÖNAL

27 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

HAYALLERİMİZİ KURŞUN SIKANLAR KENDİ KARANLIKLARINDA BOĞULACAKLAR

Hayallerimiz vardı, umutlarımız… Kendimiz için, ailemiz için, ülkemiz için Rüyasını gördüklerimiz vardı.
Sema MARAŞLI

Sema MARAŞLI

27 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

Sağlığımız Teröristlere mi Emanet Ediliyor?

Sağlımızı emanet edecekleri kurumun başkanı; vaktiyle komünist terör örgütü merkez yöneticiliğini yapmış, yüzlerce insanın katledilmesine sebep olmuş, adam kaçırmış, soykırımdan hakkında şikayet bulunan bir katil: Tedros Ghebreyesus Dünya Sağlık Örgütü diye afili adı olan örgütün katil başkanı.
Ali DUTAL

Ali DUTAL

27 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

Süper Kupanın S.Arabistan’da oynanmasına tepkiler

Türkiye Futbol Federasyonunun Galatasaray-Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa'nın 29 Aralık 2023 tarihinde Suudi Arabistan'da oynanacağını açıklaması sonrası bazı kesimler normal olmayan tepki gösterdiler.
Fatma TUFAN

Fatma TUFAN

26 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUK NEDİR? NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), tekrarlayan obsesyonlar ve kompulsiyonlar olarak adlandırılan iki ana semptom grubuyla karakterize edilen bir zihinsel sağlık bozukluğudur. Obsesyonlar, kişinin sürekli ve rahatsız edici düşünceler, düşünce kalıpları veya imgeler yaşamasına neden olan zihinsel tekrarlayan düşüncelerdir. Kompulsiyonlar ise bu obsesyonlarla başa çıkmak veya stresi azaltmak için gerçekleştirilen tekrarlayan ritüel davranışlardır.
Gülay ADIGÜZEL

Gülay ADIGÜZEL

26 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

Diyabet nedir? Diyabetli nasıl beslenmeli?

Diyabet, vücudun kan şekeri seviyelerini düzenleme yeteneğinin bozulduğu bir grup kronik metabolik hastalığın genel adıdır. Kan şekeri veya glikoz, vücudun enerji kaynağıdır ve normalde pankreas adlı bir organda bulunan insülin hormonu tarafından düzenlenir. İnsülin, kan şekeri seviyelerini kontrol etmek için glikozun hücrelere girişine yardımcı olur.
Ulaş İKE

Ulaş İKE

23 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

CDS ve Ekonomik Seferberlik: Türkiye'nin Hikayesi

Credit Default Swap (CDS), bir ülkenin finansal sağlığını değerlendiren, adeta ekonomik bir barometre niteliğinde olan bir göstergedir. Bu finansal gösterge, bir ülkenin borçlanma riskini analiz ederek yatırımcılara kılavuzluk eder. Yüksek CDS primi, uluslararası piyasalarda bir ülkenin borçlarının riskli olduğu izlenimini yaratır, bu da yatırımcı güvenini sarsar.
Amina GİDZEVA

Amina GİDZEVA

23 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

ÇOCUKLARDA HATA YAPMA HAKKI

Birinci sınıfa giden bir çocuğun ebeveynleri net olmalıdır: Çocuğunuz hata yapacaktır, hata yapmaması mümkün değildir.
Öğr. Gör. Hande ORTAY

Öğr. Gör. Hande ORTAY

22 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

Türkiye'den İsrail'e Giden Gemiler

Türkiye'den İsrail'e giden gemiler hakkında yazdığım bilgilere yönelik (özellikle alıntı ile) yapılan karşıt yorumların neredeyse hepsini okudum.
Yusuf POLAT

Yusuf POLAT

19 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

Hakan’lı mı Hakan’sız mı?

Türkiye, cumartesi akşamı hazırlık maçında deplasmanda karşılaştığı Almanya'yı 3-2 mağlup etti. Maçın genelinde oyunun hakimi “Bizim Çocuklar”dı
Yunus FİLİZ

Yunus FİLİZ

19 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

Sanatçılar İsrail’e karşı etkili bir eylem birliği yapacak mı?

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Başdanışmanı/Sanatçı Davut Güloğlu, İsrail'in özellikle Gazze halkına karşı insanlık suçu işlediğini vurgulayarak, "İsrail orada çoluk çocuğu katlediyor. Katlettiği gibi de hastanesinden tutun her türlü yardıma da imkan verdirtmiyor. Burada büyük zulüm yapılıyor. Zulmün ötesinde soykırım yapılıyor." dedikten sonra dikkat çeken bazı açıklamalarda bulunmuştu.
Prof. Dr. Ömer AKDAĞ

Prof. Dr. Ömer AKDAĞ

17 Kasım 2023 | Tüm Yazıları

SULTAN VAHİDEDDİN

Yakın tarih doğru anlaşılmalıdır. Cumhuriyet’in yüzüncü yılında fotoğraf net olarak çekilebilmelidir artık.