Yazarlar

Gazete Yazarları Tümü

Av. Merve ERDEN

25 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
TATİL YAPMAK İSTERKEN DOLANDIRILMAYIN!
Pandemi dönemindeki sokağa çıkma yasakları sonrasında  neredeyse herkesin “tatil” özlemi olduğuna şüphe yoktur. Ülkemizin üç tarafının denizlerle kaplı olması, geniş yayla alanlarının bulunması ve  zengin kaplıca imkanları olması herkesin kendine göre bir tatil planı yapmasını kolaylaştırmaktadır.

Arda BİRBEN

25 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
2021-2022 sezonu Fenerbahçe için nasıl geçti?
Geçtiğimiz sezon ligi 2.sırada bitiren Fenerbahçe son dönemde performansı ile beğeni toplamıştı. 2021 yaz dönemi Fenerbahçe için hareketli geçmişti. Bir önceki sezonu Emre Belözoğlu ile kapatan Fenrbahçe, yeni sezonda takımı Vitor Pereira’ya emanet etmişti.

Öğr. Gör. Hande ORTAY

25 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
MACRON'UN SEÇİM REZALETİ ALMANYA VE SCHOLZ ADINA NEDEN BÜYÜK SONUÇLAR DOĞURACAK?
Fransa devlet başkanı adına parlamento seçimlerinin sonucu bir fiyasko. Bir sandalye kaybettikten sonra, salt çoğunlukla yönetmeye devam edebilir, diğer partilerden destek alması gerekir.

Ahmet SANDAL

24 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
TAHTEREVALLİ İLE BİR SÖYLEŞİ
Üstadımız Necip Fazıl Kısakürek “Zidan’dan Mehmed’e Mektup” isimli şiirinin bir bölümünde, “Somurtuş ki bıçak, nara ki tokat; Zift dolu gözlerde karanlık kat kat...

Ali ÇANKIRILI

24 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
Çocuklarda Cinsel Tacize, İstismara ve Kaçırılmaya Karşı Mahremiyet Eğitimi
Son günlerde okulların tatil edilmesi ve havaların ısınması ile birlikte medyada tartışma konusu yapılan “cinsel taciz, cinsel istismar ve kaçırılma” konuları anne babaları iyice korkutmuş görünüyor.

Uğur Canbolat

24 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
ÖFKENİ GÖSTERECEK KADAR DÜRÜST OL
İHLAS hayatın mayasıdır. Ne yaparsan samimiyetle yapmalısın. Kalbinin sesini taşımalı, neşvesini barındırmalı, kokusu tütmeli üzerinde. Bilirsin, bu, ancak içtenlikle mümkün olabilir.

Yunus FİLİZ

24 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
Sansür Ülkesi Türkiye!
İngiltere'de sosyal medya üzerindeki denetimin artırılması,  14 yaşındaki genç bir kızın Instagram'da şiddet içeren görüntülere baktıktan sonra intihar etmesinin  ardından gündeme geldi.

Ahmet Öztürk

23 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
Yetmedi mi Artık?
Stuart Mill: ‘’Bir uygarlığın seviyesini ölçmek isterseniz, derhal kadının hayat şartlarına bakın." *Kadın doğurur, büyütür, evlendirir… *Çocuklarının eğitimi için çabalar…

NUR BATU

23 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
Kılıçdaroğlu’nun üstlendiği siyasi sorumluluk
İklimimiz siyasete benzedi. Ne baharı bahar gibi, ne yazı yaz gibi yaşayabiliyoruz. Bir bakıyorsunuz güneş açmış, bir bakıyorsunuz sağanak yağmur altında kalmışsınız…

Dr. Hüseyin Arif Çakmak

21 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
“ÇÖKMEK” VE MİLLİYETÇİLİK (1)
Kurallara uyarak, kimsenin hakkına girmeden ve alın teriyle para kazanmak bu ülkede ve mevcut şartlarda mümkün mü?... “Çökmek” diye bir kavram var. Anlamı sana ait olmayan bir malı zorbalıkla bazen resmiyete uydurarak (siyasilerin yardımıyla) üzerine geçirmektir. Biraz bu kavramı açmak istiyorum.

Arzu ERDOĞRAL

21 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
“Sokak köpeğine ekmek su veriliyor diye 3 can öldürülür mü?”
İnsanların ve hayvanların zarar görmeyeceği çözüm yolları var. “Belediyeler kısırlaştırma, aşılama yapmalı, rehabilitasyon merkezleri kurmalı” dedikçe duymadılar.

Dr. Seyfi Şahin

21 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
TÜRK YUNAN SAVAŞI MI
Yunanistan iyice hazırlandı herhalde? Daha önce Fransa’nın, şimdi de Amerika’nın kışkırtması, Akılsız Yunan’ı çileden çıkardı. Adaları silahlandırmanın ötesinde, üst düzey yönetici ve generallerin ...

Ali Değermenci

21 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
HAYRETTİN KARAMAN’IN DİNLERARASI DİYALOGCULUĞU VE ÇELİŞKİLERİ
Kuran Yolu Tefsirini gündem ettiğimiz bir önceki yazımızda, Hayrettin Karaman riyasetindeki dört kişilik bir heyete hazırlatılan bu sözde tefsirin, adeta dinlerarası diyalogu meşrulaştırmaya matuf bir çalışma olduğunu delilleriyle ortaya koymuştuk.

Hadi Önal

20 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
BİLİM SANAT SİYASET VE GENÇLİK
Alman düşünür Friedrich Nietzsche; "Bir ülkede bilim ve sanattan çok siyaset konuşuluyorsa, o ülke üçüncü sınıf ülkedir." diyor. Şimdi şapkamızı önümüze koyup üç tarafı denizlerle bezeli, dağları haleli, ırmakları küpeli, ovaları lüleli cennet ülke Türkiye’mizin kaçıncı sınıf ülke haline getirildiğini düşünelim.

Esma Karayel

19 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
Düşük not tembellik değildir
Milyonlarca öğrenicinin sabırsızlıkla beklediği o gün Karne günü sonunda geldi. Türkiye’nin dört bir köşesinde öğrenciler tüm yıl süren çabalarının sonuna geldi. Kimileri seneyi gülümseyerek kaparken kimileri ise düşük notlarla karaları bağladı.
İnternet Yazarları Tümü

Serkan AKKUŞ

25 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
HERKES HER ŞEYİN FARKINDA AMA
Değerli Okurum, İstisnasız herkes her şeyin farkında ve herkes her şeyi bilerek yapıyor. Kimse de ne bir bilgi eksiliği ne de herhangi bir bilgiye ulaşma eksikliği olduğunu düşünmüyorum.

YUSUF POLAT

24 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
Erden Timur fan club!
Galatasaray, “genç oyuncu düşmanı” Torrent’ten kurtuldu ve kötü günler geride kaldı. Bundan sonrası artık tam yol ileri, durmadan, duraksamadan. Özellikle Galatasaray Sportif AŞ. Başkan Vekili olan Erden Timur’a taraftarın güveni yüksek. 

Ali Dutal

20 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
Hayat pahalılığı ve abartılı düğünler
Ülkem insanı hayat pahalılığının yol açtığı birçok sosyo-ekonomik sorunla karşı karşıyadır. Yaşanan bu sosyo-ekonomik sorunlar en çok aile kurumu ve aile kurulumunu etkilemektedir.  

Erdihan Osma

18 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
Eğitimde Değişiklik Değil Devrim Lazım
Üniversite sınav maratonu bugün itibariyle başladı. Peki, gençler geleceğini şekillendiren bu sınavdan neler bekliyorlar? Dün hepsi de birbirinden efendi dürüst kişilikli  gençlerden oluşan bir gruba rastladım.

Zeki Özdemir

16 Haziran 2022 | Tüm Yazıları
ATATÜRK HAVALİMANI MİLLET BAHÇESİ
İstanbul üçüncü havalimanı, yeni İstanbul Havalimanı 29 Ekim 2018 açıldığında Yeşilköy'deki Atatürk Havalimanı'nında millet bahçesi yapılacağı ve İstanbul'a dev kent ormanı kazandırılacağı açıklanmıştı.