Yazarlar

Gazete Yazarları Tümü

SÜLEYMAN KOCABAŞ

03 Mart 2021 | Tüm Yazıları
OLMUYOR BEYLER OLMUYOR!...
Aziz dostlar!...  Bu günkü köşe yazımızda sizlere hem tarih ve hem de günümüz penceresinden bakarak sesleneceğiz. Anlayacağınız, bir “Tarih ve gününüz bileşkesi” oluşturduk. İbret ve dehşetle okuyacağınızı umarım!...

Uğur Canbolat

03 Mart 2021 | Tüm Yazıları
BULUNDUĞUN YERDE BULUNAMAMAK
TERS gelmediğini umarım. Birazcık düşündüğünüz vakit bana hak vereceğinizi ümit ediyorum. Bu çağın önemli bir illeti bu. Bulunduğun yerde olamamak… HEM her yerdeyiz hem de hiçbir yerde değiliz.

Turan Kışlakçı

02 Mart 2021 | Tüm Yazıları
Amerikan Kolejleri ve Osmanlı
Amerika’nın Ortadoğu’ya ilk nüfuzu protestan Misyoner okulları ile olmuştur. 19. yüzyılın ilk başlarında faaliyete başlayan Amerikan okulları, Amerikan Board Misyoner Teşkilatı (ABCFM) tarafından desteklenerek Osmanlı topraklarında faaliyet göstermişlerdir.

Dr. Seyfi Şahin

02 Mart 2021 | Tüm Yazıları
28 ŞUBAT VE TÜRKEŞ
Erbakan başbakanken, ordu içinde homurdanmalar oluyordu. Geceleri lamba yakıp kapatmalar, Tencere tava sesleri ile mahallelerde gösteriler yapılıyordu. Silahlı kuvvetlerin darbe yapacağı açıkça belli oluyordu.

Ali Fakir

02 Mart 2021 | Tüm Yazıları
Siyaset Üstü Uluslararası Politika İmkansız mı?
Buradan tüm siyasilere seslenerek şunu söylemek isteriz. Ülke içindeki muhalefetinizi lütfen bir yana bırakın ve faturasını vatandaşın çekeceği bir tatsızlığa meydan vermeden Amerika ve diğer tüm ülkelere  tek söz, tek ses olarak cevap vermeyi başarın. 

Ali Değermenci

02 Mart 2021 | Tüm Yazıları
KURAN, İLİM VE HİKMET HAZİNESİDİR - 3
“Şayet yeryüzündeki ağaçlar kalem, deniz de arkasından yedi deniz katılarak (mürekkep olsa) yine Allah'ın sözleri (yazmakla) tükenmez. Şüphe yok ki Allah mutlak galip ve hikmet sahibidir.” (Lokman: 27)

Hadi Önal

01 Mart 2021 | Tüm Yazıları
YAŞAT, DÜRÜST OL, SEV, OKU!
Dünya; insanla güzel, sevgiyle sıcak, dostluklarla anlamlı, hoşgörüyle huzurlu… Bütün bu hasletleri ruhumuzda hissetmemiz için bir koronavirüs yetti de artı bize. Meğer hayatı sevdiren ne de çok sebeplerimiz varmış; varmış da biz farkında değilmişiz.

Prof. Dr. Ekrem Çulfa

21 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
Profesyonel Yöntemler ile İlişkilerinizi Yeniden Onarın!
Sevgililer Günü sırası ve sonrasında ilişkilerinde sorun yaşayan birçok çift bu özel tarih sonrasında birlikteliklerini daha iyi bir hale getirmek ve onarmak için yeni çözümler arıyor. Aşağıda yazdığım altın önerilerle hayatınızı şekillendirecek kararlar almanıza katkı sağlayacak.

Osman Doğan

12 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
KABE- BAŞÖRTÜSÜ-EŞ CİNSEL-KURAN- LGBT- CAMİ - MİNİ ETEK
Bu başlıkları sıralayabiliriz, uzatabiliriz, çoğaltabiliriz. Burada ısrarla anlatmak istediğimiz şu, bu ülkenin kotlarıyla oynamak adına o kadar çok malzeme buluyorlar ki.

Ömer Akdağ

07 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
EY DOĞU TÜRKİSTAN SİZİ UNUTMADIK!
Doğu Türkistan’da zulüm altında inleyen ve sadece inancını yaşamak istediğinden dolayı insanlık dışı baskılara maruz kalan soydaş ve dindaşlarımız bizden  “hatırlanmak” istiyorlar.  İnancını yaşamak temel insan hakkı değil miydi? Yapabileceğimiz kuvvet ve kudrette olup yapmadıklarımızdan ebedî âlemde hesap vereceğimizi hatırlamak medenî olmanın temel bir gereğidir.

Mustafa Nihat Yükselir

11 Ocak 2021 | Tüm Yazıları
Özgürlük ve Demokrasinizi sevsinler!
2021, ABD’nin de ABD’li sosyal medya şirketlerinin de özgürlük ve demokrasi tutkusunun ne kadar afili bir yalan olduğunu da göstere göstere başladı!.. Görüldü ki sizin özgürlük ve demokrasi yalanınız ABD sınırına kadarmış! E şimdi demezler mi adama “Sizin Özgürlük ve Demokrasinizi sevsinler!” diye…

Mehmet Dilbaz

09 Ocak 2021 | Tüm Yazıları
İstanbul’un Hafızası; Yok Oluşun Belleği
İstanbul sadece var oluşuyla değil, yok oluş, yıkım gibi gerçeklikleriyle de kendini oluşturmuş bir şehir. Kaybettikleri o kadar güçlü ki, şehrin var oluş sürecine dahil etmemek imkansız. İstanbul’un hafızası bu kentin dokusuyla, zihniyle, bir köşede kalmış yaşamlarıyla dolu. Yaşanmışlığı olan, heybesinde bir sürü hikaye taşıyan bir şehir İstanbul.. haliyle hem çok güzellikler görmüş, hem de canı oldukça yanmış bir şehir.

Serra Karaçam

02 Aralık 2020 | Tüm Yazıları
Trump’ın son hareketi ne olabilir?
ABD başkanı Trump seçimi kaybetti. Yasal savaşları, eyaletlerin yenilgisini onaylamasını engelleyemedi. Başkan Trump ve avukatlarının seçim sonucunu sorguladığı...

Seyfullah Hakbilir

26 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
“YARATILIŞ KONGRESİ” DE NEYİN NESİ?!..
Sürekli “yaratılış” konularıyla veya hikaye ile meşgul olan ya da bu konuları rayından saptıran bir “dindarlık”, ancak yalancı dindarlık olur, aldatmaca bir dindarlık olur. Ne yazık ki o yalancı dindarlıklar bu ülkeye pahalıya mal oldu ve en sonunda “15 Temmuzları” da başımıza musallat etti…

Atila Koçer

23 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
VERGİDE MİLYONLARCA KİŞİNİN BEKLENTİSİ VE TALEPLERİ
Vergi Tahsilatlarında azalma, beyanlarda dikkat çekici düşüş, piyasalarda yer alan beklentiler ekonomik ve mali yönden yeni bir düzenlemeye gidilmesini ortaya çıkarmıştır.
İnternet Yazarları Tümü

Zeki Özdemir

03 Mart 2021 | Tüm Yazıları
REFORM-2
Eğitim Reformu: Türkiye'de eğitim sorunu ve çözümlerini, İstiklal Gazetesinde yayınlanan Türkiye'de Eğitim Sorunu başlıklı yazımla detaylı bir şekilde belirtmiştim. Burada reformu kısa ve maddeler halinde vereceğim. 

İbrahim Yerlikaya

03 Mart 2021 | Tüm Yazıları
MEVLANA CELALEDDİNİ RUMİ MOĞOLLAR
Mevlana’nın oğullarından Alaeddin Çelebi, Kırşehir’de Ahi Evran ile birlikte şehit edilmiştir. Bu cinayet Moğolların emri ile gerçekleşmiştir. Her ne kadar Mevlana, Alaeddin Çelebi’yi dargınlık neticesinde yanından uzaklaştırmış olsa da, bir gönül adamının öz oğlunun katillerine muhabbet duyması beklenemez.

Ali Dutal

03 Mart 2021 | Tüm Yazıları
Para şehvetin kapısını aralar
Şehvet; para, mal, mülk, makam, şöhret ve karşı cinse duyulan aşırı arzu ve düşkünlük olarak açıklanmaktadır. Yani, meşru sınırlar içinde kalamayıp nefsin etki ve yönlendirmesiyle meşru sınırların dışına çıkmanın genel adı şehvettir.

Turan Güzel

28 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
AKP AK PARTİYE KARŞI
Türk ve Türkiye sosyolojisinin, cumhuriyetin kuruluşundan bu yana kadim siyaset, bürokrasi, aristokrasi, hukuk ve uygulamalarına dair oturmuş bir algı ve adeta değiştirilmesi mümkün olunmayacağı inancı, bütün ülke vatandaşlarının ittifak ettiği olguların başında gelmekteydi.

İsmail Okutan

28 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
ÜSTÜMÜZE DÜŞEN GÖLGELER
Yeryüzünde ceberrut ve vahşi bir savaş anlamsız bir şekilde sürüp gidiyor. Kavramlar savaşı, anlamlar savaşı, medeniyetler savaşı, ekmek savaşı, insan olmanın, güzel olmanın, var olmanın savaşı, susuz, aç, biilaç ve çıplak kalmamanın savaşı, bir onur ve izzet savaşı, işgalden kurtulmanın, yeryüzünü temizlemenin, haksızlıkları ortadan kaldırmanın, kulluk bilinciyle birlikte yaşamanın savaşı.