Yazarlar

Gazete Yazarları Tümü

Uğur Canbolat

02 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
ASIL MI, FASIL MI VE DERT TOPLAYICISI
BUNALDIĞIM zamanlar gidip sığındığım bir duvar dibi vardı. Tam karşısındaki caminin gölgeliğinde uzun beyaz sakalları ve pamuk gibi elleriyle dikkatimi çeken dedeyi izlerdim.

Hadi Önal

01 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
ORMAN YANGINLARINDA SUÇÜSTÜ
Temmuz ayının sonu bir kâbus gibi çöktü ülkemizin başına…  Allah’ın her türlü nimetle bezediği cennet yurdumuz, Türkiye’miz;  28, 29, 30 Temmuz 2021 tarihlerinde yoğun olarak bir büyük felaketi, yangın felaketini, yaşadı, yaşıyor.

Dr. Seyfi Şahin

30 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
SATILIK GAZETECİLER
Şimdi onlara fondaş gazeteciler de deniyor. Yani Batılıların veya emperyalistlerin Türkiye’deki  yönetimi, Kendi menfaatlerine hizmet edecek hale getirmek için, Medyada yuvalanmış kişilere ve kuruluşlara, Hazırladıkları fonlardan destek vermeleridir. Sadece Türkiye değil, bütün ülkelerde yapmaktadırlar.

Mehmet Dilbaz

29 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
OSMANLI'DA CADILAR
Ulaşabildiğimiz kadarıyla en erken XVI. asrın ortalarından itibaren, aynen batılı vampirlere benzeyen Osmanlı “cadı”ları vardır. Rumeli’de gayrimüslim milletlerdeki muhtelif inanışların etkisi altında şekillenmiş bulunan “cadı”ların varlığından çok, Osmanlı Devleti’nin bunlara karşı takındığı tavır ilginçtir.

SÜLEYMAN KOCABAŞ

28 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
TÜRKÇE YILI MÜNASEBETİYLE III
Dildeki fakirleşmenin boyutları, modern bir Türkçeden  Türkçeye sözlüğü, özellikle de Arap kökenli sözcüklerin  çoğunu içeren ‘m’ ve daha az sayıda olmakla birlikte ‘t’ ve ‘i’   ile başlayan  sayfalara göz atarak anlaşılabilir. 

Prof. Dr. Ekrem Çulfa

28 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
Narsisizm Nedir? Bir Narsist ile Nasıl Pazarlık Yapılır? 
Narsisizm ya da diğer bir ifadeyle özseverlik, yüzyıllardır var olan bir psikolojik terim ve bugünlerde pek çok kişide ileri boyutlarda görülebiliyor, insanlararası ilişkileri olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Ali Değermenci

27 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
EHL-İ SÜNNET MEZHEPLERİNİN KURAN VE SÜNNETTEN DELİLLERİ - 3
“Mezhep İmamları Kuran’da Methedilen Rusûh Âlimlerdendir” Ehl-i sünnet mezheplerinin, onların müçtehit imamlarının hak yolda olduklarına, İslam’ı doğru anlayıp yaşamak için onlara tâbi olunması gerektiğine dair ayetlerden delil ve işaretlere bu yazımızda da devam edeceğiz.

Serra Karaçam

17 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
ABD’de FETÖ ve iade…
Türkiye, 15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıl dönümünü anıyor. Halk direnişi 251 kişinin ölümüyle sonuçlandı. Darbe, Türkiye ordusu içindeki Fetullah Gülen örgütüyle işbirliği yapan bir grup ve/veya hizipler tarafından hükümeti devirmek için tanklar, savaş uçakları ve helikopterler kullanılarak düzenlendi. 

Turan Kışlakçı

14 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
Taliban Sözcüsü Zabihullah İle Röportaj
Dünya medyası uzun yıllar sonra yine Taliban’ı manşetlerinden düşürmüyor. ABD’nin Mayıs ayında Afganistan’dan hızlı çekilme kararı sonrası Taliban’ın Afgan toprakları içinde hızlı ilerleyişi sürüyor.

Ömer Akdağ

06 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
CAMİYE GİREN KÖPEK
Denizli'de dün Buldog cinsi köpek sahibinin elinden kurtularak camiye girdi. Cemaat yatsı namazının duasındaydı. Köpeği görenler büyük panik yaşadılar. Bilindiği gibi ibadetin ön şartı temizliktir.

Ahmet Öztürk

01 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
Aklımın almadıkları
Konut kredilerinin düşmesi ancak ev fiyatlarının tavan yapmasına rağmen satışların %1000 artmasını, Lozan Antlaşması’nın 100 yıllık olduğu, 2023 te biteceğine inananları, Hükümetin ısrarla ekonominin iyi olduğunu söylemesini, Her okuduğuna inananları AKLIM BİR TÜRLÜ ALMIYOR!

Atila Koçer

31 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
Vergi yapılandırmasında bu hak tanınmalı
Vergi yapılandırma teklifi henüz Meclis’ten geçmeden 359. maddenin matrah artırımı kapsamına alınması (Terör suçları hariç) vergi incelemesi yapmaya yetkili olanların, idari ve adli yargının iş yükünü azaltacaktır. Ayrıca matrah artırımına ödeme yapılması şartıyla izin verilmesi halinde vatandaşlarımızın büyük bir bölümünün beklentisi de karşılanmış olacaktır.

Ali Fakir

27 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
Vergi Mükellefine İkinci Şans
Bu yasa için son başvuru tarihi 31 Ağustos , ödemelerin ilk taksidi Maliye borçları için 30 Eylül SGK borçları için 31 Ekim olarak düzenlenmiş. İkişer aylık dönemler halinde on sekiz taksitte ödeme yapılabilecek

Osman Doğan

21 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
Siyaset kirli zeminde iftiraya doğru mu evriliyor
Bunu daha önce de yaşayan bir ülke olarak tuzağın zeminini tencere tavaya kadar uzatma gayretinde olanlar, işin hakkını vermiş olmalılar. 1926 yılında yokluk içinde vefat eden, tabutuna dahi haciz konulan Sultan Vahdettin için, gemi dolusu altınlarla İngiltere’ye kaçtı diyenler,

Mustafa Nihat Yükselir

11 Ocak 2021 | Tüm Yazıları
Özgürlük ve Demokrasinizi sevsinler!
2021, ABD’nin de ABD’li sosyal medya şirketlerinin de özgürlük ve demokrasi tutkusunun ne kadar afili bir yalan olduğunu da göstere göstere başladı!.. Görüldü ki sizin özgürlük ve demokrasi yalanınız ABD sınırına kadarmış! E şimdi demezler mi adama “Sizin Özgürlük ve Demokrasinizi sevsinler!” diye…
İnternet Yazarları Tümü

Ali Dutal

02 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
Filenin Kızları Üzerinden Tartışmak
Zaman zaman yazılarımda ifade ettiğim gibi toplum olarak en iyi yaptığımız iş; incir çekirdeğini oldurmayacak meseleleri büyüterek tartışmak! Bir de küçücük başarıları abartarak sanki çok büyük başarı elde etmiş gibi şişinmek, küçük eleştirilere bile tahammül göstermeyerek eleştirenleri aşağılamak!

Cihan Saraç

02 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
AİLE HEKİMLERİ YENİ ÜCRET YÖNETMELİĞİ VE HAK KAYBI
Dünya ve Türkiye ciddi bir Pandemi sürecinden geçiyor. Burada en büyük yükü ise sağlık çalışanları çekiyor.  Doktorlar, Aile Hekimleri, Hemşireler, Ebeler, Sağlık memurları, Hizmetli kadrosu Büyük bir savaşın içinde ve hastalıkla mücadele ediyor. 

Mustafa Yıldırım

02 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
Çeşmeli Konak
Bayramın ikinci günü davet edildiğimiz Gölcük’ün Nüzhetiye köyüne yaklaştıkça aklıma düşen, şairini ve şiirini hatırlayamadığım “yaklaştıkça yaklaştığından ayrı” dizelerini arka planda zihnim mırıldanıyor.

Turan Güzel

01 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
TEŞEKKÜRLER OĞUZHAN ASİLTÜRK
Bir ayağı değil bütün cismani varlığı itibarıyla çukurda bulunan ( yaş 90 ) Sayın Oğuzhan Asiltürk, sanki on yedilik bir tutku, arzu, şehvet ile veryansın edip durmakta Saadet partisi ve onun genel başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu'nun durduğu kimlikli duruşa karşın.

İbrahim Halil Er

01 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
DOĞU PERİNÇEK'İN İRAN'DAKİ TOPLANTIYA KATILIŞININ DEĞERLENDİRMESİ
Bugünlerde Doğu  Perinçek'in İran'daki İslam'i Uyanış Konferansına Türkiye'yi temsilen katılması çok konuşulmaktadır. Tabi ki insanların şaşkınlığı İslami  Uyanış kongresine Türkiye'deki bir sol hareketin ve İslam ile ilgisi olmayan bir kişinin katılmış olmasından dolayıdır.