Yazarlar

Gazete Yazarları Tümü

SÜLEYMAN KOCABAŞ

14 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
TÜRKİYE’DE ADI KONULMAMIŞ HRİSTİYANLIK YAŞINIYOR  AMA!....
Tarihte adı konulmamış Hristiyanlaşmamızın  başlangıcı ve kırılma noktası  3 Kasım 1839’da Tanzimat Fermanı’nı ilanı oldu. 5 Şubat 1856’da Islahat Fermanı’nın ilanı bunu iyice takviye etti.

Ömer Akdağ

13 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
ERMENİ MESELESİ, “SESSİZ TÜRKLER” ve VAKUR OLMAK –III
Bir kısım Ermeniler” Avrupalı devletlerin tahriklerine kapılarak isyanlar çıkarmışlardır. Bu devletlerden biri İngiltere’dir. Sultan İkinci Abdülhamid’e düşmanlık etmekte Ermeni komitacılarla birlikte olabilecek kadar gözleri dönmüş olan İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin örnek aldığı İngiltere.

Dr. Seyfi Şahin

13 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
TÜRKEŞİN DİNDARLIĞI-3
Başbuğ Türkeş, İslam hukukunu, Batı hukukunu iyi bilirdi. Çok kuvvetli bir imanı olduğu için. Asla imandan taviz vermezdi. 9 Işık doktrininin esasını, İslam imanı ve Türk milliyetçiliği olarak tarif etti. Ülkücü hareketin sloganlarını, Daima Türk milliyetçiliği ve İslam’ı yan yana kullandı

Uğur Canbolat

13 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
BAYRAM OLA
Bayram bir neşedir ama şımarmak değildir. Evet, bayram bir sevinçtir ama kaynağı belirsiz bir başıboşluk değildir. Evet, bayram bir mutluluktur ama serap misali hayali bir aldanış değildir.

Ali Değermenci

12 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
KUR’ÂN CİHANŞÜMULDÜR, ZAMAN VE MEKÂN ÜSTÜDÜR– 2
Bu yazımızda oryantalizmin İslam’ı imha projelerinden biri olup Kuran-ı Kerim’i hükümsüz bırakmaya çalışan tarihselciliğin hiçbir delile dayanmadığını ortaya koyacağız ve bu iddianın tam tersine, Kuran’ın tarihsel olmadığına dair delillerden bir kısmına işaret edeceğiz. 

Hadi Önal

10 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
VAHŞİ
“Kimdir vahşi?” “Medenileşmemiş, insanlıktan nasibini almamış; ilkel, barbar yaratık” “İyi de bu kavram eskilerde kalmadı mı?” “Ne gezer, ulaşımda ve iletişimde devrim üzerine devrim yapan 21. Yüzyıl dünyası...

Prof. Dr. Ekrem Çulfa

10 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
Hangi Hitap Şekilleri Çocuklarda Olumsuz Psikolojik Sonuçlar Veriyor?
Günümüzde yoğun olarak kullanılan ‘kraliçem, aşkım, paşam, aslanım, prensesim, babacığım,  anneciğim ’ gibi hitaplar ve davranış modelleri çocuklarımıza olumsuz bir şekilde psikolojik zararlar veriyor!

Turan Kışlakçı

03 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
Abdülhamid’in Sarayında Bir Sahte Şeyh: Ebul Hüda
Osmanlı’nın son döneminde Arap dünyası ile ilişkilerin nasıl cereyan ettiği mevzusu halen araştırmacılar nezdinde bakir alanlardan biridir. Napolyon’un 1798 Mısır ile işgali başlayan Türk-Arap ilişkilerindeki kırılma süreci Sultan Abdülhamid’in tahtan indirilmesi ile ciddi bir hareketlilik kazanıyor.

Serra Karaçam

01 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
Biden - Erdoğan görüşmesi
Bu hafta Perşembe günü Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’ne, Demokrat Senatörler Edward J. Markey (Mass), Ron Wyden (Ore.),ve Jeff Merkley (Ore.) tarafından 2017 ve 2019 yılında ABD Kongresi'ne sunulan "Türkiye İnsan Haklarını Geliştirme Yasası" (Turkey Human Rights Promotion Act) 2021 versiyonu yeniden sunuldu.

Ali Fakir

30 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
Mahalle Baskısı Ne Zaman Biter?
Bırakın insanları rahat yaşasın bırakın istedikleri kişi ile istedikleri müziği yapsın, sanatını icra etsin.Yetmedi mi bizden aldıklarınız. Lütfen siyasetinizi uzakta yapınız. Bizi kategorize etmeyin. Nereden geldin nereye aitsin demeyin. Nedir bizden istediğiniz? Biz doğru ve güzeli alkışlayan, iyiyi takdir eden bireyleriz. Taraf arıyorsanız taraf değiliz. Bu sözler ülkesine hizmet etmeyi şiar edinen, ama hiçbir siyasi görüşü benimsememiş ülkenin geleceği için çalışmaya hazır gençlerinin sesi.

Osman Doğan

21 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
Siyaset kirli zeminde iftiraya doğru mu evriliyor
Bunu daha önce de yaşayan bir ülke olarak tuzağın zeminini tencere tavaya kadar uzatma gayretinde olanlar, işin hakkını vermiş olmalılar. 1926 yılında yokluk içinde vefat eden, tabutuna dahi haciz konulan Sultan Vahdettin için, gemi dolusu altınlarla İngiltere’ye kaçtı diyenler,

Mustafa Nihat Yükselir

11 Ocak 2021 | Tüm Yazıları
Özgürlük ve Demokrasinizi sevsinler!
2021, ABD’nin de ABD’li sosyal medya şirketlerinin de özgürlük ve demokrasi tutkusunun ne kadar afili bir yalan olduğunu da göstere göstere başladı!.. Görüldü ki sizin özgürlük ve demokrasi yalanınız ABD sınırına kadarmış! E şimdi demezler mi adama “Sizin Özgürlük ve Demokrasinizi sevsinler!” diye…

Mehmet Dilbaz

09 Ocak 2021 | Tüm Yazıları
İstanbul’un Hafızası; Yok Oluşun Belleği
İstanbul sadece var oluşuyla değil, yok oluş, yıkım gibi gerçeklikleriyle de kendini oluşturmuş bir şehir. Kaybettikleri o kadar güçlü ki, şehrin var oluş sürecine dahil etmemek imkansız. İstanbul’un hafızası bu kentin dokusuyla, zihniyle, bir köşede kalmış yaşamlarıyla dolu. Yaşanmışlığı olan, heybesinde bir sürü hikaye taşıyan bir şehir İstanbul.. haliyle hem çok güzellikler görmüş, hem de canı oldukça yanmış bir şehir.

Seyfullah Hakbilir

26 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
“YARATILIŞ KONGRESİ” DE NEYİN NESİ?!..
Sürekli “yaratılış” konularıyla veya hikaye ile meşgul olan ya da bu konuları rayından saptıran bir “dindarlık”, ancak yalancı dindarlık olur, aldatmaca bir dindarlık olur. Ne yazık ki o yalancı dindarlıklar bu ülkeye pahalıya mal oldu ve en sonunda “15 Temmuzları” da başımıza musallat etti…

Atila Koçer

23 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
VERGİDE MİLYONLARCA KİŞİNİN BEKLENTİSİ VE TALEPLERİ
Vergi Tahsilatlarında azalma, beyanlarda dikkat çekici düşüş, piyasalarda yer alan beklentiler ekonomik ve mali yönden yeni bir düzenlemeye gidilmesini ortaya çıkarmıştır.
İnternet Yazarları Tümü

İsmail Okutan

16 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
KENDİNE DÜRÜST OLMAYAN BAŞKASINI DÜZELTMEZ
Bizim ülkemiz başta olmak üzere bütün dünyada Müslümanlar Dünya Sağlık Örgütü'nün Covit aldatmacasının görünmeyen demir pençesinde 19 takla atarken Gazze'de Müslümanlar maske ...

AHMET ÇAKAROĞLU

15 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
TEVBEMİZ KABUL OLDU MU? AFFEDİLDİK Mİ?
Kuran ve Sünnette AKLIMIZIN, HAYALİMİZİN BİLE ÇOK İLERİSİNDE MÜJDELER VAAD EDİLMİŞTİR.. BU SORUYA ASLA HAYIR DİYE CEVAP VERİLEMEZ. ANCAK: UYARI YAPMAKTA FAYDA VAR..

Ali Dutal

14 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
Hangi Virüs Daha Tehlikeli
İnsanlık tarihinde öldürücü etkisi çok yüksek olan virüsleri görüyoruz. Bu virüsler milyonlarca insanı telef etmiş, milyonlarcasını da olumsuz etkilemiştir. Şu anda dünya insanının nerdeyse tamına yakının başı COVİD-19 virüsüyle dertte ve milyonlarca insan bu virüsten hayatı kaybetti kaybetmeye devam etmektedir.

VEHBİ KARA

14 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
Atatürk’ün Gerçek İsmi Nedir?
Bir çok okuyucu ve yorumcu ilk Cumhurbaşkanımız ve aynı zamanda CHP Genel Başkanının ismini niçin yazmadığımı merak etmiş. Devamlı surette aynı soruları tekrar ediyorlar.

Selmâni Fânî

12 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
Hocam, katil olmuyormuyuz ! ! !
Bugün , sevadı azam câmiası, din uleması, hocalar ve fetva makamları küllühüm ecmaini kurani kerimde ayeti celileler ile nehyedilen bir menhiyata hem kavlî hem fiilî cevaz vermiş veziyettedirler !