Yazarlar

Gazete Yazarları Tümü

Dr. Seyfi Şahin

27 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
OSMAN KAVALA
Herhalde internete girip, Osman Kavala kimmiş diye bakmışınızdır. Öyle ya Amerika ve 9 tane de yandaş devletin büyükelçileri, Kendi görevleri olmadığı halde, Türkiye’nin iç işlerine karışacak ...

Uğur Canbolat

27 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
BEN SENDEKİ YANKIYIM
BEN sendeki yankıyım. Ve… Sen bunu bilmiyorsun. Henüz. İçinde yanıp tüten ateşin közü benim. Karıştırdıkça harlanan… Sönmeye yüz tuttuğunda eşelediğin. Yeniden alevlere saldığın…

Ali Değermenci

26 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
“ALLAH İLE PEYGAMBERLERİNİN ARASINI AYIRMA”NIN MANASI
Bir süredir gündem ettiğimiz Ehl-i Sünnet’e işaret eden ayetler ve tefsirleri konusundan sonra bu yazımızda Nisa: 150 – 151. Ayetleri merkeze alarak peygamberlere iman konusunun önemini ortaya koymaya çalışacağız.

Hadi Önal

25 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
İSLAM’IN AYDINLIK YÜZÜ VAKIFLAR DA YOZLAŞTIRILDI
Hayırlı bir hizmetin yerine getirilmesi amacı ile bir kimsenin belli koşullar ve resmi yollarla parasını veya mülkünü bağışlamasına vakfiye, vakfedilen mal, mülk ve gelirinin belirlenen amaçlar doğrultusunda kullanılması için oluşturulan kurum, kuruluşa da vakıf adı verilir.

Prof. Dr. Ekrem Çulfa

22 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
Boşanma kararı öncesinde, boşanma sürecinde ve sonrasında yapılacaklar
Son araştırmalara göre evliliklerin yarısı ilk yedi yıl içerisinde sona ermektedir. Boşanma kararı öncesinde, boşanma sürecinde ve sonrasında aile üyeleri belirli süreçlerden geçerler.

Serra Karaçam

20 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
Colin Powell, 6 Ocak, Trump ve Cumhuriyetçiler
Trump yalan haber medyasının Powell’in ölümünde Powell’a iyi muamele ettiğini söylerken, Haas, eleştirmenleri; Powell’ın Saddam'ın kitle imha silahlarına sahip olduğuna inanmış olduğunu görmezden gelmekle suçluyor.

Turan Kışlakçı

18 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
Bütün dünyanın acil tedaviye ihtiyacı var
Dünyanın neresine giderseniz gidin insanlarda bir memnuniyetsizlik ve umutsuzluk hali hakim. Siyasetten toplumsal olaylara, ekonomiden eğitime kadar hemen her alanda herkes sonu olmayan bir münazara ve eleştiri buhranı içinde debelenip duruyor.

SÜLEYMAN KOCABAŞ

08 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
TÜRKÇE’NİN İDEOLOJİK VE SİYASİ TERCİHLERE ȂLET EDİLMESİ
Bu yazımıza, “Türkçe Yılı Münasebetiyle” başlıklı yazı dizimizin  dördüncü bölümü  olarak devam ediyoruz. Önceki yazılarımızda hükümetimiz tarafından 2021 yılının “Türkçe ve  Yunus Emre Yılı “ ilan edildiğini ve bunun  UNESCO tarafından da kabul gördüğünden bahsetmiştik.

Ömer Akdağ

17 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
ATEİST OLAN BİR MÜSLÜMAN
Yaşanmış bir hikâyedir bu. Anlatacağım bu hikâyenin yüzlerce belki binlercesi ülkemizde yaşandığından eminim. İsimler hayalidir fakat meslekler vakıaya uygun. Hususiyetle meslekleri olduğu gibi verdim fakat isimleri vermedim.

Mehmet Dilbaz

29 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
OSMANLI'DA CADILAR
Ulaşabildiğimiz kadarıyla en erken XVI. asrın ortalarından itibaren, aynen batılı vampirlere benzeyen Osmanlı “cadı”ları vardır. Rumeli’de gayrimüslim milletlerdeki muhtelif inanışların etkisi altında şekillenmiş bulunan “cadı”ların varlığından çok, Osmanlı Devleti’nin bunlara karşı takındığı tavır ilginçtir.

Ahmet Öztürk

01 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
Aklımın almadıkları
Konut kredilerinin düşmesi ancak ev fiyatlarının tavan yapmasına rağmen satışların %1000 artmasını, Lozan Antlaşması’nın 100 yıllık olduğu, 2023 te biteceğine inananları, Hükümetin ısrarla ekonominin iyi olduğunu söylemesini, Her okuduğuna inananları AKLIM BİR TÜRLÜ ALMIYOR!

Atila Koçer

31 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
Vergi yapılandırmasında bu hak tanınmalı
Vergi yapılandırma teklifi henüz Meclis’ten geçmeden 359. maddenin matrah artırımı kapsamına alınması (Terör suçları hariç) vergi incelemesi yapmaya yetkili olanların, idari ve adli yargının iş yükünü azaltacaktır. Ayrıca matrah artırımına ödeme yapılması şartıyla izin verilmesi halinde vatandaşlarımızın büyük bir bölümünün beklentisi de karşılanmış olacaktır.

Ali Fakir

27 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
Vergi Mükellefine İkinci Şans
Bu yasa için son başvuru tarihi 31 Ağustos , ödemelerin ilk taksidi Maliye borçları için 30 Eylül SGK borçları için 31 Ekim olarak düzenlenmiş. İkişer aylık dönemler halinde on sekiz taksitte ödeme yapılabilecek

Osman Doğan

21 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
Siyaset kirli zeminde iftiraya doğru mu evriliyor
Bunu daha önce de yaşayan bir ülke olarak tuzağın zeminini tencere tavaya kadar uzatma gayretinde olanlar, işin hakkını vermiş olmalılar. 1926 yılında yokluk içinde vefat eden, tabutuna dahi haciz konulan Sultan Vahdettin için, gemi dolusu altınlarla İngiltere’ye kaçtı diyenler,

Mustafa Nihat Yükselir

11 Ocak 2021 | Tüm Yazıları
Özgürlük ve Demokrasinizi sevsinler!
2021, ABD’nin de ABD’li sosyal medya şirketlerinin de özgürlük ve demokrasi tutkusunun ne kadar afili bir yalan olduğunu da göstere göstere başladı!.. Görüldü ki sizin özgürlük ve demokrasi yalanınız ABD sınırına kadarmış! E şimdi demezler mi adama “Sizin Özgürlük ve Demokrasinizi sevsinler!” diye…
İnternet Yazarları Tümü

YUSUF POLAT

27 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
Ersin kurtarmadı Mostafa kaçırdı
Manchester United-Liverpool maçını izledikten sonra, “bizim derbimiz” olan Beşiktaş-Galatasaray maçı pek keyif vermedi. 2-1 Beşiktaş’ın üstünlüğüyle biten derbide tek tesellim pandemiyi unutturan stadın atmosferiydi.

HANDE ORTAY

26 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
Başarı Yolunda Gençlere Destek
Sözlerime, peygamber efendimizin bir sözü ile başlamak isterim. Bir saat tefekkür (düşünce üretimi), 70 yıl ibadet gibidir. Hz. Muhammed; Eğitim, çağlar boyunca toplumların gelişmesinin en temel aracı olmuştur.

Turan Güzel

26 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
ERDOĞAN DA BİTTİ
Kimileriniz için demode bir kavram gelebilir ve Erdoğan'ın bittiği tarihi çok daha gerilere, eskilere ve bambaşka bir zemin üzerine inşaa edebilirsiniz elbette.

Ali Dutal

25 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
Felakete Sürükleyen Din Adamları
Aslında bunlara “din adamı, hoca” demek doğru mudur bilmiyorum(!) İnsanları dinden uzaklaştırmaya çalışan din adamı kisvesine bürünmüş adamlar desek daha doğru olur diye düşünüyorum.

Halit Develioğlu

23 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
KABA HALİL EFENDİ ve MEDRESESİ
Fatih ( Sur İçi ) beldesini adımlamaya devam ediyoruz. İlim, İrfan yurdu , mekanı olan bir yapı karşımıza çıkıyor. 17. Yüzyılın önemli simalarından hayırsever bir isim Kaba Halil Efendi. Kurduğu medrese ile devletine hizmet etmeyi şiar edinmiş bir zevat. Şimdi onun bize emanet ettiği bizimde vefa gösterdiğimiz medresesinden bahsedelim.