Zeki Özdemir

zekiozdemir@istiklal.com.tr
13 Kasım 2020 Cuma
KARABAĞ ZAFERİ

Karabağ kurtuldu. Azerbaycan şanlı bir zafer kazandı. Azerbaycan Türk Milletinin milli bilinç ve şuur seviyesi sarsılmaz ve tunçtan bir kez daha perçinlendi. Ermenistan Dağlık Karabağ'da 27 Eylül'de başlayan ve 44 gün süren savaşı kaybettiğini, yenilginin tescili anlamına gelen ateşkes anlaşmasını imzaladığını ve buna askeri gerçekliklere göre mecbur kaldığını resmen açıkladı.

10 Kasım 2020 Salı
ATEŞLİ SİLAHLAR

Türkiye'de yapılan araştırmalara göre, tabanca ve namlulu silah olmak üzere, toplam yaklaşık 3 milyon ruhsatlı ateşli silah var. Ruhsatsız ateşli silahlar ise 3 katı, yani 9 milyon civarında.

29 Ekim 2020 Perşembe
FAİZ

Faiz borç olarak verilen para veya eşyanın geri alınırken, üzerine bir miktar ilavesi ile alınmasıdır. Günümüzde paranın para doğurması, sermayeden elde edilen kar, sermayenin veya paranın satışı ya da kiraya verilmesi sonucunda elde edilen maddi kazanç anlamına gelir.

20 Ekim 2020 Salı
ZİNA

Zina resmi, meşru ve aleni nikah haricinde cinsler arasında nikahsız cinsel ilişkiye girmek fiilidir. Mevcut ceza kanununda suç değildir. Sadece Medeni kanunda eşler arasında boşanma nedenidir.

12 Ekim 2020 Pazartesi
İDAM

Türkiye'de idam cezası 1984'ten itibaren uygulanmadı. 2002 yılında, DSP, MHP, ANAP koalisyon hükümeti döneminde Türkiye ve Avrupa Birliği ilişkileri bağlamında savaş, yakın savaş tehdidi ve terör suçları hariç idam cezası kaldırıldı.

07 Ekim 2020 Çarşamba
US FAKİRLERİ

Malum, bizde us fakirleri var. Bunların tezleri Hükümetin Milleti gerdigi, içerde ve dışarıda herkesle kavga ettiği, dış politikada başarısız olduğu ve yalnız kaldığı (emperyalist uşakları ve ajanları sisi, bae, suud'un bile Türkiye'yi yalnız bıraktığı), Türkiye'nin ikinci İstiklal mücadelesi verdiği hususunun yalan olduğu, BOP'çu ve emperyalizme hizmettiği yönünde olup, ipe sapa gelmez fikirlerde zirve yapıyorlar.

28 Eylül 2020 Pazartesi
SİYASET

Siyaset ile ilgili çok kısa bir kaç hususu belirtmek  isterim. Siyaset adeta vebalı anlamında kullanılan, propaganda, ayrışma, parçalanma ve bölünme olgusu ve aracı değildir. Siyaset öcü değildir, tu kaka değildir.

21 Eylül 2020 Pazartesi
ATATÜRKÇÜLÜK

Kuvayı Milliyeciliktir, kurtuluş ve kuruluştur, Antikapitalist, antiemperyalist, antisiyonist, antikomünist olmaktır, 23/04/1920'de TBMM'nin tekbirlerle, selavatlarla ve dualarla açılmasıdır, Değişim,dinamizm ve çağa ayak uydurmaktır, Ne Batıcı, ne Doğucu, ne Kuzeyci, ne de Güneyci değil; Türkiye'ci olmaktır,

07 Eylül 2020 Pazartesi
FOX

Türkiye'de Fox, 2007 yılında TGRT'nin yayın hakkını satın alan Avustralyalı Yahudi iş adamı ve şirketlerinin merkezi ABD'de olan, Fox Corporation'un sahibi Rupert Murdoch tarafından kuruldu. Fox Türkiye'de 2007 yılında yayın hayatına başladı.

02 Eylül 2020 Çarşamba
JOE BİDEN

Obama'nın Başkan Yardımcısı ve Kasım 2020'de yapılacak Amerikan Başkanlık seçimlerinde Demokratların başkan adayı Biden, Türkiye'de Ağustos ayının ikinci haftasında sosyal medyaya ve basına sızan, 7 ay öncesinde gazetecilerle yaptığı toplantıya ilişkin, videoda Türkiye ve Cumhurbaşkanı ile ilgili skandal ve fecaat ifadelerde bulunuyor.