İsrail'in Gazze halkına yönelik katliamının başladığı günden bugüne bu vahşete sessiz kalmamak adına boykot başlatanlar, boykot kampanyasına finans sistemlerinin de eklenmesi ile yerli ve milli kart olan TROY'a da büyük ilgi göstermeye başladı.

İsrail'in Gazze halkına yönelik katliamının başladığı günden bugüne bu vahşete sessiz kalmamak adına boykot başlatanlar, boykot kampanyasına finans sistemlerinin de eklenmesi ile yerli ve milli kart olan TROY'a da büyük ilgi göstermeye başladı. Bununla birliktebelediyelerde de Troy Kart'a geçenlerin sayısı artıyor. Onlardan biri de Van Edremit Belediyesi ve Muş Belediyesi olmuştu. Muş Belediye Başkanı Feyat Asya'nın açıklaması dikkatimi çekmişti.

Personelin maaş kartının, Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilen yerli kart TROY'a taşınmasını kararlaştıran Muş Belediye Başkanı Feyat Asya yazılı açıklamasında, personel maaşları ile tüm ödeme sistemlerinde yerli ve milli ödeme sistemi olan TROY Kart'ı kullanacaklarını duyurdu.

Mevcut kartların yerini TROY'un alacağını aktaran Asya, Filistin'de İsrail zulmünün devam ettiğine, zulme karşı durarak herkesin elinden geleni yapması gerektiğine işaret etti.

Başka Asya soykırımın ilk anından itibaren sosyal tesislerinde bu zulme destek olan tüm firmaları boykot edeceğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı; 'Bu firmaların tüm mallarını kaldırmıştık. Şimdi de Muş Belediyesi olarak tüm personel maaşları ile kurum ödemelerimizi yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY Kart'a taşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devletimiz, milletimiz Filistin halkının yanındadır. '

Diğer gözüme çarpan bir belediye ise küçük ama şirin Van Edremit Belediyesi.

Belediye Başkanı İsmail Say Edremit Belediyesi ailesi olarak;

'Halk Bankası ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, çalışma arkadaşlarımızın tüm kartlarının yerli ve milli 'TROY' kart sistemine geçme kararı aldık.'

Bu duruş tüm başkanlara örnek olsun. Örneğin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na!

'İBB'de Troy kart geçsin' isteyen vatandaşlar var. Her ne hikmetse İmamoğlu bu istekleri duymazdan geliyor.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)'da üyelerine yerli ödeme sistemi TROY'u tercih etmeleri yönünde çağrıda bulundu.

MÜSİAD'dan yapılan açıklamada üyelere işletmelerinde ve yurt içi kullanımlarında TROY'u tercih etmeleri yönünde tavsiyede bulunulurken TROY kullanımı ile "Türkiye'nin ekonomik bağımsızlığını güçlendirme" mesajı da verildi.

MÜSİAD'ı da bu hassasiyetinden dolayı tebrik ediyorum.

Açıkçası TÜSİAD böyle bir açıklama yapar mı derseniz beklemiyorum.

Şimdi gelelim. TROY KART NEDİR, NASIL ALINIR, NE İŞE YARAR? konusuna…

TROY KART Bankalararası Kart Merkezi tarafından kurulan ve ilk yerli ödeme sistemidir.

'Banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kartların sağ alt köşesinde yer alan ve ödeme yöntemi logosunu taşıyan bölümde artık bir Türk markası var!'

Sloganları bu…

Birçok banka Türkiye'nin ilk yerli ödeme sistemi Troy kartı sunuyor.

PEKİ TROY KARTA NASIL GEÇİLİR?

Troy kartı talep eden kişiler, mevcut kartlarını değiştirebilecekleri gibi bankalarından Troy logolu yeni bir kart talebinde de bulunabilirler. Bu konuda Troy logolu kart sunan banka ya da elektronik para kuruluşları ile temasa geçebilirler. Bunun için bankaya gitmenize de gerek yok. Telefon açarak müşteri hizmetlerinden Troy kart başvurusu yapabilirsiniz.

TROY KART ATM'DE GEÇER Mİ?

TROY kartınızı yurtiçindeki tüm bankalara ait ATM ve POS cihazlarında kullanabiliyorsunuz.

TROY KART TEMASSIZ MI?

Telefonunuzla da temassız ödeme yapabilirsiniz.

TROY mobil temassız ödeme teknolojisi sayesinde cep telefonu aracılığıyla temassız, hızlı ve güvenli ödeme imkanı sunulmaya başlandı.

TROY KART POS CİHAZINDA KULLLANILIR MI?

TROY logolu kartınızı yurtiçindeki tüm bankalara ait ATM ve POS cihazlarında işlem yapabilirsiniz.

TROY KART İLE İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ YAPILIR MI?

TROY logolu banka kartınız ile ATM'den nakit para çekebilir ve POS üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. İnternet ve mobil alışverişlerinizde de güvenle kullanabilirsiniz.

Ayrıca TROY kartın arka yüzünde yer alan uluslararası kart şemalarına ait logoların geçerli olduğu yerlerde de kullanabilirsiniz.

TROY BANKA KARDI VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

Üyelere bu linkten bakabilirsiniz

https://troyodeme.com/uyeler