Twitter'ın CEO'su Elon Musk Kendi ChatGPT sürümünü yayınladıktan sonra Google'un Gmail hizmetiyle rekabet etme potansiyeli hakkında spekülasyonlara yol açan ‘Xmail'in yakında piyasaya sürüleceğini doğruladı.

Twitter'ın CEO'su Elon Musk Kendi ChatGPT sürümünü yayınladıktan sonra Google'un Gmail hizmetiyle rekabet etme potansiyeli hakkında spekülasyonlara yol açan 'Xmail'in yakında piyasaya sürüleceğini doğruladı.

Sosyal medya platformu X'te yaptığı bir konuşmada Musk 'XMail' adlı bir ürünün geleceğini belirtti.

Bu duyuru, Google'un sahte bir görüntüsünün sosyal medya ağlarında dolaşmaya başlamasından sonra Gmail'i kapatma söylentileriyle karşı karşıya kalmasıyla geldi.

Musk, hizmetle ilgili ek ayrıntılar vermedi, bu nedenle ne zaman erişilebilir olacağı bilinmiyor. Ancak, X uygulamasına entegre edilmesi bekleniyor.

Onay, X'in Güvenlik Mühendisliği ekibinin kıdemli bir üyesi olan Nathan Mcgrady'nin Xmail'in çıkış tarihini sorgulamasının ardından geldi. Musk, hizmetin yolda olduğunu doğrulayarak yanıt verdi ve e-posta hizmeti sektöründe büyük bir kargaşanın ne olabileceğine zemin hazırladı.

Nathan Mcgrady X uygulamasından bir paylaşım yaparak "Xmail'i ne zaman yapıyoruz?" diye sordu.

Musk basitçe, "Geliyor.' diye cevap verdi.

Bu arada, bir X kullanıcısı hızlı bir şekilde paylaşıma yorum yaptı, 'Gmail artık güvenini kaybetti. En kısa zamanda Xmail'e geçme zamanı!" Bu arada Gmail, 2024 itibariyle dünya çapında 1,8 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan dünyanın en popüler e-posta hizmeti konumunda.

Peki sizce insanlar Elon Musk'a güvenip Xmail'i kullanır mı? Benim düşüncem, hayır.

Elon Musk X'i satın aldığında "Kuş özgür kaldı" demişti Musk'ın ifade özgürlüğü alanında müphem konuşmalar yapıyor olmasına bakmayın, İfade özgürlüğü konseptinin tam olarak neyi hedeflediğini ve kapsadığını İşgalci İsrail'in Gazze'de yaptığı soykırımla görmüş olduk. El Kassam Tugayları'nın X'te hesap açar açmaz X Tarafından askıya alınması bunun bariz örneğidir. İnternette veya fiziksel dünyada neredeyse hiçbir yer 'mutlak bir özgür ifade alanı' değil. Yani özgür konuşmanın sınırına ve hudutlarına Elon Musk karar vermiyor. Maalesef Siyonistler her yerde.