"Artık soykırıma iştirak etmeyeceğim." diyerek İsrail'in Washington Büyükelçiliğinin önünde başından aşağı benzin dökerek kendini ateşe veren ve nefesi kesilene kadar "Filistin'e özgürlük" diye haykıran ABD Hava Kuvvetleri askeri Aaron Bushnell, hayatını kaybetti.

Hemen ardından İsrail, Asker için vatan haini dedi.

Hamas ise Resmi bir açıklama ile ailesine taziyede bulundu.

"İslami Direniş Hareketi (Hamas) olarak biz, adı insani değerlerin ve Filistin halkına yönelik zulmün savunucusu olarak ölümsüzleştirilen Amerikalı pilot Aaron Bushnell'in ailesine ve arkadaşlarına en derin taziyelerimizi ve tam dayanışmamızı ifade ediyoruz. Amerikan yönetimi ve onun adaletsiz politikaları nedeniyle acı çekenlerin yanı sıra, 2003 yılında Refah'ta Siyonist bir buldozerin altında ezilen Amerikalı aktivist Rachel Corrie'nin de acı çektiği şehir, Bushnell'in ülkesinin kalkınmasına baskı uyguladığı için hayatıyla ödediği şehirdir. Hükümetin, cani Siyonist ordusunun kendisine saldırmasını, burada katliam ve ihlaller yapmasını engellemesi gerekiyor.

ABD Başkanı Biden yönetimi, Filistin halkımıza karşı yürüttüğü imha savaşında Nazi Siyonist varlığını destekleyen politikası nedeniyle ABD Ordusu pilotu Aaron Bushnell'in, Filistin halkına ışık tutmak için canını veren ABD Ordusu pilotu Aaron Bushnell'in ölümünün tüm sorumluluğunu taşıyor.

Kahraman pilot Aaron Bushnell, Filistin halkımızın ve dünyanın özgür insanlarının anısına ölümsüz kalacak ve halkımızla ve onların haklı davasıyla küresel insani dayanışma ruhunun bir sembolü olarak kalacaktır.

Pilot Bushnell'in hayatına mal olan trajik kaza, ülkelerinin halkımızın öldürülmesine ve yok edilmesine katkıda bulunan politikasını reddeden ve hükümetlerinin evrensel insani değerleri ihlal etmesini reddeden Amerikan halkının artan öfkesinin bir ifadesidir.

Biden yönetimi, Siyonist oluşumu destekleme politikası nedeniyle Aaron Bushnell'in ölümünden sorumludur.

Ve Hamas'ın dediği gibi de oldu. Aaron Bushnell, ABD askerlerinin Filistinlilerin öldürülmesinde, cinayetlere  aktif olarak katıldığına dair gizli bilgileri biliyormuş.

New York Post'a göre:

Aaron Bushnell kendini yakmadan kısa bir süre önce yakın bir arkadaşına ABD askerlerinin Gazze'nin altındaki tünellerde savaştığı hakkında gizli bilgiye sahip olduğunu söylemişti.

O yakın arkadaşla röportaj yapıldı ve röportajda şunları söyledi:

Aaron cumartesi günü bana o tünellerde birliklerimizin bulunduğunu, cinayetlere ABD askerlerininde katıldığını söyledi.

Aaron, ABD’nin gizli bilgilerine erişebiliyordu.

Asıl işi istihbarat verilerinin işlenmesiydi.

Gazze'den gelen istihbarat verilerini işliyordu.

Gazze’deki tünellerde ABD askerlerinin neler yaptığına dair gizli bilgileri gördü.

ABD’nin İsrail ile birlikte nasıl bir soykırım yaptığını gördü.

Arkadaşına;

“Karada birliklerimiz var ve çok sayıda Filistinli öldürüyor” demiş.

Öyle görünüyor ki, eğer Aaron haklıysa, ki haklı, ABD askerleri şu anda Gazze'de aktif olarak savaşıyor.

Bu bilgi muhtemelen Aaron'un protesto amacıyla kendini yakmasının nedenlerinden biri olabilir, çünkü kendisinin soykırıma suç ortağı olduğunu fark etmişti ve bu durumla başa çıkılmayacağını anlamıştı.

Aaron’un verdiği bilgiler kesin ve net. Bunu Biden’in, Aaron'un kendini yakmasindan sonra ki saatlerde yaptığı şu açıklama ile daha net anlıyoruz: "Siyonist olmanız için Yahudi olmanıza gerek yok. Ben bir Siyonistim İsrail olmasaydı, dünyada tek bir Yahudi bile güvende olmazdı”

Evet son zamanlarda dünyada Korku, sessizlik, ihanet kültürünün hüküm sürdüğü bir dönemde cesur bir Amerikan askeri çıktı ortaya. Adaletsizlik karşısında büyük bir çığlık attı. Adeta “Zulüm bizdense ben ‘biz’den değilim'' diyerek, Gazzeli ailenin evi yıkılmasın diye israil buldozerinin önünen dikilip canını veren Rachel Corrie gibi bir direniş başlattı. Onun ölümü Gazze'yle özgürlük ve dayanışma ateşini ateşleyen bir kıvılcım olmuştur. Bouchnall sadece bir asker değildi, aynı zamanda adalet ve barış aşığıydı, Filistin halkının davasına ve onun özgürlük ve onur hakkına inanıyordu. Gazze'de kuşatma altındaki Filistin halkının acılarına dünyanın dikkatini çekmek için canını feda ederek, Filistin meselesine olan derin inancını en yüksek şekilde dile getirdi. İnandığı bir dava uğruna, İsrail işgalinin adaletsizliğine maruz kalan bir halkın davası uğruna canını feda etti.

Benim şimdi en çok merak ettiğim, "Soykırımın suç ortağı olmayacağım!” Diyerek Kendini Yakan, vasiyetinde tüm birikimini Filistin'li çocuklara bağışlayan ABD askeri '' Aaron Bushnell'' Cehennem'e, İslam ülkelerinin liderleri de Cennet'e mi gidecek? 

Kendini ateşe verdikten sonra dimdik ayakta, gücü bitip düşene kadar, son nefesine kadar Free Palestine Filistine Özgürlük diye bağıran bu Amerikalı asker Cehennem'e, ülkesinde ki bir Suudi kadını, eline Kelime-i Tevhid Bayrağı verip güzellik yarışmasına katan İslam ülkesi lideri Cennet'e öyle mi ?

Cennet ucuz değil Cehennem dahi Lüzumsuz değil….

Allah'ım “Aaron Bushnell” kardeşimizi Cennet bahçelerinden bir bahçede ağırla. Amin…