1012 Defa Okundu

Perinin elinde ki asa misali dokunup bütün problemleri çözen muhteşem bir yöntem bulmuş Yeşilyurt belediyesi. Ve bulduğu bu dâhiyane yöntem ile Malatya’nın bütün sorunlarını çözüme kavuşturmuş ve bu çözüm sebebiyle haklı bir gurur yaşıyor başkan…!

Bu gurur öylesi büyük ve haklı ki! İşini gücünü bırakmış stat stat, şehir şehir gezmekle kalmayıp, her stat ve şehir de boy boy resimler, canlı yayınlar yapmaktan da geri kalmıyor.

Dedik ya başkan son derece haklı diye !

Haklı, çünki, yaptığı muhteşem hamle ve bu hamle sonrası elde ettiği büyük başarı dolayısıyla ne denli kasılsa yeridir hani..!

Zaten öyle de yaparak kasım kasım kasılma evresinde şu sıralar.

Malatya’nın ve Malatyalının bütün işsizlik, aşsızlık ve istihdam gibi bütün sorunlarını çözmüş ve yine Malatya’nın yer altı ve yer üstü bütün sorunlarını çözüme kavuşturmuş gibi muzaffer bir komutan edasıyla canlı yayınlara devam ediyor.

Bütün bunlarla ironi yaptığım başkan ve belediye, bütün işi gücü bırakarak, belediyenin imkan ve olanaklarını tamamen seferber ettiği bir futbol takımını üçüncü lige çıkarmış olmanın havasını yaşamakta kendileri..!

Malatya, fakir bir kent. Yığınlarca yer altı ve yer üstü sorun ve sıkıntıları olan, acilen iş ve istihdam sorunları ile boğuşan bu şehrin, kıt olan kaynaklarını bir futbol takımına yatırarak yapılmak istenilen nedir anlamakta güçlük çekiyorum.

Ak parti genel merkezinin yapılan bu savurganlıktan, gerçek sorunlar dururken böylesi malayani bir işe ayrılmış devasa bütçelere dair bir serzenişi olacak mı merakla bekliyor ve takip ediyor olacağım.

Can yakan ve acil sorunlara dair tek kalem oynatılmadığı gibi tek bir hamle dahi atılmamışken, bir takımı üçüncü lige çıkarmış olmanın Malatya ve Malatyalıya ne gibi bir getirisi olacak ki, başkan ve avaneleri, İstanbul’u fethetmiş edasında kasılmaktalar..!

Daha da ötesi, Malatya gibi fakir, kendi yağı ile kavrulma imkânı dahi olmayan bir şehrin ahalisi, ikinci bir takımın finansmanı ve desteklemesini de sübvanse edebilecek bir şehir ve halk değildir.

Başkan ve avanesi, adeta Malatya’nın gayrı safi milli hasıladan fert başına düşen gelir bakımından Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer büyük şehirlere fark atan bir zenginlik sahibi gibi hareket ediyor olmaları da, akla zarar bir kafa yapısına delalet etmektedir.

Gerek Ak parti genel merkezini ve gerekse de Malatya Milletvekillerini bu duruma müdahil olmaya davet ediyor, harcanılan paraların hangi miktarlara tekabül ettiğini irdelemelerini de özellikle ve hassaten rica ediyorum.

Daha evvel ki yönetimlerin de, Malatya spor için ayırdıkları ciddi ödemelerin, bugün ne kadar büyük sorunlara ve ödenmesi imkansız borç yığınlarına sebep olduğuna Malatya halkı şahittir.

Bir futbol takımı için Başkan ve belediyenin etkili personellerinin şehir şehir ve stat stat gezmeleri, belediyecilik anlayışı ile zerre kadar orantılı bir uğraş mıdır!?

Bahse konu olan takımın üçüncü lige çıkmış olması, Malatya halkının umurunda bile değildir. İşi olmayan, aşı olmayan, yarına umudu olmayan, evine ekmek götüremeyen, akşama çorba kaynatma garantisi dahi olmayan bir şehrin sakinleri, üçüncü lige çıkmış bir takımın varlığından haberdar olmadıkları gibi umurlarında da değildir.

Ak parti genel merkezine hitaben; bahsettiğim spor kulübü için yapılan harcamaların araştırılması ve bu takımın Malatya halkı için ne gibi bir getirisinin olduğunu ve yarın neler götüreceğinin araştırılması için şehrin yazarı olarak açık bir davette bulunuyorum.

Konunun takipçisi olmaya, mazlumların, tüyü bitmemiş yetimlerin, öksüzlerin, fakir ve fukaraların haklarının nerelere ve kimlere harcandığının da özellikle takipçisi olacağımı buradan ilan ediyorum…

Yorumlar