Gazze Eğitim Bakanlığı: "Bu yılki ders dönemi, öğrencilerin çoğunun şehit olması nedeniyle resmi olarak sona ermiştir." Netanyahu:

Gazze Eğitim Bakanlığı:

"Bu yılki ders dönemi, öğrencilerin çoğunun şehit olması nedeniyle resmi olarak sona ermiştir."

Netanyahu:

"Bizi savaş suçuyla suçlayamazsınız!"

CHP'li Özgür Özel: Hamas terör örgütüdür.

Müslüman olduğunu ifade eden birinin kalbinde İslam'a düşman olduğu aşikar birine karşı zerre kadar muhabbet olsa imanı tehlikeye girer denilir. Bunu hatırlatarak yazımıza devam edelim.

Gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum. Yani artık Yahudiler bile Filistin halkını destekliyorken ülkemizin ana muhalefet partisinde siyaset yapanlar Hamas'a terör örgütüdür diyor.

Ama doğru ya Hamas terör örgütüdür. İsrail ordusu ise dünyanın en ahlaklı ordusudur.

Özgür Özel'e güzel bir haberim var. Neyse ki seven sevdiği ile beraberdir buyuruyor Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (s.a.v) Yani seven sevdiği ile haşrolacak. Yani mutlu olsun kendisi terör örgütü dediği HAMAS'lılar ile olmayacak.

Ben şahsım adına, İsrail'in her şeyi var ama bir

Ebu Ubeyde'si yok diyen kahraman komutan Ebu Ubeyde'nin tarafıyım. Şehit olan 3200 çocuğun tarafıyım inşallah onlar ile de haşrolurum.

Peki ya siz ? Netanyahu ile haşrolmak ister misiniz? Çocukları katleden bir işgal rejiminin başındaki adam ile…

Bunu hiç unutma evlat!

'Batı hiçbir zaman medeni olmamıştır ve bugünkü refahı devam edegelen sömürgeciliği, döktüğü kan, akıttığı gözyaşı ve çektirdiği acılar üzerine kuruludur.' demişti, Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç.

Çünkü bu tarih boyunca böyle olmuştu.

Batının insana yaklaşımı örneğin Homoeconomicus, insan düşünen, tüketen, konuşan hayvan, hak güçlünündür, sosyal seleksiyon,kölelik, emperyalizm, materyalizm,

hedonizm, sekülerizm, vandalizm gibi gibi…

Darwin'e göre ise doğal seleksiyon doğada var olan belirleyici ölçünün 'güç' olduğunu, güçlü olanın zayıfı ezerek veya yok ederek hayatını devam ettirdiğini ifade eder. Bu gerçek yalnız hayvanlar aleminde değil insanlar aleminde de geçerlidir. Güçlünün yaşamak zayıfın ölmek kaderidir onlara göre!

Peki ya İslam ?

Yahudilik ve Hıristiyanlık dini, İsrailoğullarına mahsus olduğu için evrensel değerleri tam olarak ihtiva edememiştir. Özellikle Hz. Musa'dan sonra Yahudilerde ortaya çıkan ırkçılık damarı, bu değiştirilmiş dinin dışa karşı kapılarını bütün bütün kapamıştır.

Halbuki Kur'an-ı Mecidin daveti, Arap kavmine mahsus olmayıp bütün insanlığı kucaklayan evrensel bir mesajdır. Kur'an'ın kendi dilleriyle indiği Araplar dahil, bu davette hiçbir kavmin diğerine karşı bir üstünlüğü söz konusu değildir. Üstünlüğün tek ölçüsü takvadır. Açık bir gerçektir ki, Kur'an'ın evrenselliğini temin eden faktörler, onun temel gayeleri arasında yer alan karşılıklı saygı-sevgi, kardeşlik, hoşgörü, yardımlaşma, adalet ve muamelelerde bütün insanları eşit tutan ilkeleridir.

Yine bunlara gelecek olursak bu haçlı zihniyeti öyle aşağılıklar ki insan olma sıfatının hiçbir emaresini taşımıyorlar.

Gazze'de elektrik, temiz su, yakıt yok.

İnternet ve iletişim hatları 24 saati aşkındır tamamen kesik.

Kurtarma ekipleri acil yardım çağrıları alamıyor.

7 bin 700 şehit. 3 bin 200'ü çocuk, 1863'ü kadın. Şehit sayısı sürekli artıyor.

Günlerdir Gazze'yi bombalıyorlar, kana doymadılar. Öyle ki bunlar katlediyor, İsrail'i koruma- kollama kuvvetleri, ne yapalım siviller de ölecek, ölürlerse ölsünler, hiç umurumuzda değil kıvamında açıklamalar yapıyor.

Allah'ın tüm gazabı İsrail'in ve bunların üzerine olsun.

İnsanın hakikaten hiçbir şey yapamama duygusundan çıldırası geliyor.

İşgalciler denizden, karadan ve havadan daha önce eşi, benzeri görülmemiş yoğunlukta bir saldırı başlattı.

İşgalciler telekomünikasyon şebekesini vurdu. Tekrar iletişim sağlandıktan sonra ortaya çıkan görüntüler yaşanan dehşeti gözler önüne serdi. İşgalciler, Gazze'de büyük bir katliama imza attı.

İsrail Gazze'ye yönelik kara operasyonlarını genişleteceğini duyurdu.

HAMAS sürekli olarak çağrılar yapıyor. Katliamlardan işgalci İsrail'i destekleyen ABD ve Batı ülkelerinin sorumlu olduğunu söylüyor.

Arap ve İslam ülkeleri ile uluslararası toplumdan üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirerek saldırıları durdurmalarını istiyor.

Gazze'de çocuklar betonların arasına sıkıştırılarak şehit oluyor.

Katliamlar ile dolu tarihlerine yenilerini yazıyorlar. Kapkara bir defter bunların ki!

Etiket de İsim İsrail, Soyisim ABD ve yandaşları…

Hala içimizde müslüman olduğunu iddia edip Hamas terör örgütüdür diyenlere İslam'ın evrensel bakışına gelelim tüm bunlardan sonra!

Mısır valisi Amr ibnül As'a

Mektup yazan Hz. Ömer;

Ey Amr

Mısır ahalisi

Ya Müslümandır dinde kardeşindir.

Ya insandır fıtratta kardeşindir.

Onlara iyi davran.

Bazen troller soruyor sosyal medyada da denk gelmişsinizdir. 'Madem dünya lideri neden müdahale etmiyor?' Cumhurbaşkanımıza atıfta bulunuyorlar.

Bakınız devlet kalbi ile değil aklı ile hareket eder. Gün geçtikçe tüm dünyada İsrail desteği azalıyor ve İsrail karşıtlığı artıyor.

Gün geçtikçe Hamas'ı yok edemeyen İsrail ordusunun güçlü imajı yok oluyor.

Erken bir adım bütün bu döngüyü tersine çevirip felakete sebep olabilir.

Türk devlet aklı çok iyi bir stateji ile İsrail'in her geçen gün köşeye sıkışmasını batağa saplanmasını bekliyor. İsrail'e büyük ve kalıcı bir mağlubiyet yaşatmak için…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne olduklarını Büyük Filistin Mitingi'nde suratlarına vurdu.

Erdoğan 'Gazze'de yaşanan katliam topyekun Batı'nın eseridir. Çocuk katilleri verdikleri tam desteği demokrasi ve adalet gibi kavramlarla gizlemeye çalışmaları da ayrı bir komedidir. İsrail onlara rağmen adım atamaz. Atsa bile 3 gün içinde çöker.' diyerek işbirlikçilerinin maskesini bir kez daha düşürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan çok kritik bir soru da yöneltti;

'Ey Batı size sesleniyorum. Siz yeniden bir Hilal-Haçlı mücadelesi mi istiyorsunuz? Bu millet ölmedi, dimdik ayakta.

Şerhi şu kısaca Haçlılara; "Biz er meydanındayız, bekliyoruz!" dedik!

Ve yine Cumhurbaşkanı Erdoğan;

'Libya'da neysek,

Karabağ'da neysek.

Ortadoğu'da oyuz!'

Yine şerhi şu: İlk ikisini hallettik

Sıra üçüncüde.

Sayın Erdoğan'ın şu sözünü kafalarına iyice kazısınlar;

'Her zaman dediğimiz gibi bir gece ansızın gelebiliriz.'