100. Yılında Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ü, Silah Arkadaşlarını ve Türkiye Cumhuriyeti' nin Kuruluşu İçin Mücadele Eden Tüm Kahramanlarımız Rahmetle Anıyor, Cumhuriyet Bayramımızın ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti' nin 100.Yılını Gururla ve Coşkuyla Kutluyoruz.

100. Yılında Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ü, Silah Arkadaşlarını ve Türkiye Cumhuriyeti' nin Kuruluşu İçin Mücadele Eden Tüm Kahramanlarımız Rahmetle Anıyor, Cumhuriyet Bayramımızın ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti' nin 100.Yılını Gururla ve Coşkuyla Kutluyoruz. Muhteşem Seyirci "Buruk Gece" G.Saray B.Münich 5 gün önce ilk yarının ve ikinci yarının 30 dakikasında adeta tek kale müthiş sehirci önünde müthiş futbol oynayan G.Saray güzel oyununu skora yansıtamadı. Burada aklıma takılan soru şu 14 yabancı uygulaması Türkiye'de, Avrupa' da hepsi oynayabilir neden oynatılmıyor yada Teknik adamlar niye oynatmaz..! Avrupa Arenasında bir diğer Temsilcilerimiz F.Bahçe İsmail Kartal öncülüğünde hem Türkiye'de hem Avrupa'da dolu-dizgin liderliklerine devam ediyor. Beşiktaş ise 1 puanla grubun sonuncusu Beşiktaş demişken.. Sergen Yalçın' a neden teklif götürmezler anlamış değilim. Bakınız F.Bahçe örneğini önceki yazılarımda belirtmiştim İsmail Kartal' a yapılan haksızlıkları zararın neresinden dönerseniz kardır.. Keza Trabzonspor'da tekrar Avcı dönemi başladı. Beşiktaş camiası evladına kol kanat açmak zorundadır. Sergen Yalçın Türk Futboluna hem oyunculuk hem teknik adam bazında kendini ispatlamış bir Efsanedir. Cumartesi Akşamı Rize deplasmanında Rizespor' u 1-0 yenen G.Saray' da yorgunluk belirtileri gözlerden kaçmadı. Müsabakanın hakemi Kadir Sağlam vermiş yada vermemiş olduğu kararlar ile maça damgasını vurdu. Cuma akşamı Ligin flaş ekibi Kasımpaşaspor ile zorlu bir mücadele G.Saray'lıları bekliyor.Pendik- F.Bahçe futbol otoritelerinde müsabaka öncesi akıllarda hep aynı sorular geçmişte yaşanılan acaba "Pendik" vakası...F.Bahçe için çok rahat bir müsabaka ve dehşet sonuç 5-0 Önümüzdeki hafta Cumartesi Akşamı F.Bahçe-Trabzonspor 10 maçta 10 galibiyet 30 puan toplayan F.Bahçe namağlup unvanını korumak seyircisi önünde yoluna devam etmek isteyecek. Maçın favorisi tartışmasız F.bahçe. Türkiye liglerinde namağlup takımlar sayılarında azalmalar başladı. Süper ligde F.Bahçe,G.Saray 2.lig Kırmızı Grupta Ahmed Sportif Faliyetler, Kastamonuspor, 3.Lig 1.Grupta Müthiş performansları ile Aliağa 2.Grup'da Tecrübeli Tek.Adam Besim Durmuş ile Karaköprü Bel. 3.Grupta Bitexen Adana 1954 Başarılar diliyoruz. TFF İcra Kurulu ve Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Sn. Ali DÜŞMEZ, UEFA İcra Komitesi tarafından; UEFA Gençlik ve Amatör Futbol Komitesi Üyesi olarak atanmıştır.

Kendilerini tebrik eder, Başarılar diliyoruz. Son olarak ilimizde futbolun duayeni efsanesi eski futbolcu, Antrenör. Rahmetli Kadri Aytaç ve Necip Cemal Gökalp gibi efsane teknik adamlar ile beraber çalışmış Türk futboluna ve Ordu futboluna sayısız yıldızlar kazandırmış aralıksız 21 yıl TFF.'nu Temsilciliği görevinde bulunmuş olan Sn. Kahraman Sönmez Hocamızın Başkanımızın yeni yaşını hep birlikte Ailecek kutladık. Kendilerine sağlık mutluluk ve esenlikler diliyoruz. İyi ki Varsınız Kahraman Baba..