Bugün hayvanlara yönelik olarak eziyet, işkence, tecavüz ve vahşet haberlerini geçmiş günlerden daha fazla duyar olduk.

Ülkemizde hayvanlar üzerinden kaos çıkarmak isteyen oluşum zehirleyin, vurun, öldürün mesajları ile toplumu etkisi altına aldı. Bununla birlikte ağır cezalar olmaması nedeni ile ne yazık ki hayvan katliamlarında artış oldu. Bizler bunu normalleştirmesek de bu fiili gerçekleştiren insanlar normalleştirdi. Cezasızlık da cesaretlendirdi bu canileri.

Ama bizim normalleştirmeye izin vermeye niyetimiz yok!

Şişli Terakki Lisesi öğrencilerince bakılan Faruk kediyi camdan atan öğrenciye gerekli cezai müeyyidelerin uygulanması için adli ve idari soruşturmasını yakından takip eden milletvekilimiz Müşerref Pervin Tuba Durgut

savunmasız Faruk kedinin ağır yaralanmasına neden olan bu kişinin tutuklandığını duyurdu. Bu iyi bir gelişme. Şimdi kediciğin bir an önce iyileşmesini bekliyoruz.

Caniliğe bakar mısınız hiç acımadan kediyi camdan atıyor.

Hep anlatmaya çalıştığımız bir nokta canlı bir varlığa bu insanların acımadan bu fiili gerçekleştirmiş ve canavarca bir hisle bu hadiseyi yapmış olmaları!

Tekirdağ/Marmara Ereğlisi’nde muhtar tarafından vurulan Can köpek de söylenene göre muhtarın kendi silahı ile vurulmuş! Onu vuran muhtar mübarek Ramazan ayında evinde şimdi mışıl mışıl uyuyor!

Ne kadar kolay değil mi?

Köpeğin kanlar içindeki hali gözlerimin önünden gitmiyor.

Can almak bazı insanlar için işte bu kadar kolay!

Bursa/Yeniceabat’da Nazlı adlı köpek de kimseye zararı olmayan bir can o da pompalı tüfekle vurulmuş!

Başlatılan hayvan düşmanlığı yüzünden her gün hayvanlar katledilirken bizlerin yasalar ile artık bu katliamlara dur dememiz gerekiyor. Sürekli aynı şeyleri yazıyor gibi gözükebiliriz. Bir toplumda sorunlar kalkmadığı sürece aynı şeyleri mecburen konuşmaya devam ediyoruz.

Bir de çok utanç verici bir olay yaşandı.

Hollanda'da 59 yaşındaki Mehmet Laura isimli bir kişi ineğe tecavüz etmiş ve çıkarıldığı mahkemede Hollanda'dan deport edilerek Türkiye'ye köyüne geri gönderilmiş.

Düşünebiliyor musunuz bir ineğe tecavüz edecek kadar sapık ve artık Türkiye’de köyünde! Biz ne yapalım bu adamı! Aynı aşağılık suçu burada işlemeyeceğini nereden biliyoruz.

Bir kedi için, bir köpek için, bir inek için mi bu kadar hassasiyet! Evet aynen öyle! Her yaradılanın yaşamı kutsaldır ve yaşamı insanoğluna emanet edilmiştir. Biz ne yazık ki o yaşamları koruyamıyoruz. Hesabını veremeyecek hale geldik. Hakikaten Allah sonumuzu hayır etsin diyecek bir dönemeçteyiz. Ya o dönemeci döneceğiz ya da Allah’a verecek hesabımız olmayacak.

Herkes elinden geleni değil lütfen daha fazlasını yapsın. Hayvan deyip geçmeyin onlar da can taşıyor. Onların da canı yanıyor.

Biraz merhametli olalım. İlla sevmeniz gerekmiyor. İnsan olmanız merhametli olmanız için yeterli olacaktır.