6 dakika boyunca zavallı bir kediyi tekmeleyerek işkenceyle öldüren kişiye iyi hal indirimi verildi. Kendi halindeki kediye 6 dakika işkence edip öldüren birine iyi hal indirimi veren mahkemede hak savunmak zorunda kalmamayı dilediğimi, bu kararı da 

6 dakika boyunca zavallı bir kediyi tekmeleyerek işkenceyle öldüren kişiye iyi hal indirimi verildi. Kendi halindeki kediye 6 dakika işkence edip öldüren birine iyi hal indirimi veren mahkemede hak savunmak zorunda kalmamayı dilediğimi, bu kararı da bir avukat ve insan olarak utanç içinde karşıladığımı belirtmiştim.

Zavallı hayvanlar ne çekiyor biz insanoğlundan! Yer, gök dayanmayacak duruma geldi. İşkence, tecavüz ne ararsan var. Başka işimiz gücümüz kalmamış gibi sürekli onlar ile uğraşıyorlar. Hele ki son zamanlarda haber kanallarının en popüler konusu hayvanlar. Yanlış anlamayın onlara 6 dakika işkence edilmesi ve katilin iyi hal indirimi alması haber konusu olmuyor.

Bir yere sığdıramadık onları!

Bakın ben asla saldırgan özellik gösteren hayvanlar sokaklarda olsun, alıp rehabilite edilmesin demedim, demem de!

Ağzımızda tüy bitti. 'Kısırlaştır, aşılat, yerinde yaşat' diye!

Mahallemizin sakini kimseye zararı olmayan zavallı hayvanlardan ne istiyorsunuz?

Barınak gerçeklerini bilmiyor muyuz?

İstisnalar hariç hepsi ölüm kampı niteliğinde!

Konya, Beykoz, Mamak, Gölbaşı ve Bilecik örneğinde bunu görmedik mi?

Ahh ne diyeyim ki!

Çok acımasız insanlar var.

Kafayı hayvanlar ile bozmuşlar.

Bize ittapar, hayvantapar diyorlar ama kendileri insana öyle tapıyor ki demek ki başka hiçbir canlıya dünyada yaşam alanı tanımıyorlar.

Oysaki Allah tanımış.

Allah hayvanları yaratırken alın siz barınaklara tıkın diye mi yaratmış!

Sayın Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da böyle düşünüyor olmalı ki 'Sahipsiz hayvanlar sokaklarda olmayacak' dedi.

Size de sorayım o zaman Sayın Bakan 'Allah yarattığının tabiatını bilmiyor mu? O hayvanın tabiatı barınakta yaşamaya müsait mi? Onun yerine sokaklara kulübeler yapsanız, besleseniz, düzenli baksanız, kısırlaştırsanız olmuyor mu?'

Ayrıca Sayın Bakan siz yasayı da mı bilmiyorsunuz? Bakan olarak 5199'a mı karşı geliyorsunuz? 5199'un neresinde sokaklarda köpekler olmaz deniliyor? Siz kafanıza göre yasayı mı deliyorsunuz? Sayın Bakan bu kanun 2004 yılında yürürlüğe girdi. Siz daha yeni Bakan oldunuz. Yani kanun sizden eski. Kanununu beğenmediğiniz Bakanlığın koltuğuna neden oturdunuz madem Sayın Bakan.

Ayrıca Sayın Bakan ne Bakanlar gelip geçti ama bu hayvanlar hep var oldu emin olun yine var olacaklar.

Allah'ın garip kulları olan hayvanları artık bir rahat bırakın. 3-5 kendince popüler isim alıp sizi karşınıza soru sorunca bu ülkenin derdi köpekler olmuyor. Ne dertler var ülkede!

İşsizlik var mesela! Geçim sıkıntısı var! Var da var! O çok bilmişler size bu sorunları sorsunlar. Sanki Türkiye'nin tüm derdi bitmiş de geriye bir köpekler kalmış gibi her yakaladıkları yerde sizlere köpekleri sormalarından artık çok sıkıldık.

El insaf, bıraksınlar da Türkiye'nin gerçek sorunlarını konuşalım.

Mesela Tarımda bir şey üretemememiz, çifçilerimizin sorunları, dışarıdan ithal ettiğimiz tarım ürünlerini neden aldığımız, eskiden kilolarca meyve sebze alırken şimdi en fazla bir kilo neden aldığımız, niye bu kadar pahalı olduğunu konuşalım.

Bakanlıkların yetkisinde olduğuna göre neden kontrol edilmiyor barınaklar bunu da konuşabiliriz?

Yani çok şey konuşuruz. Yasa dışına çıkıp sokaklarda sahipsiz hayvan olmayacak demekle olmuyor bu işler Sayın Bakan!

Aynı soruyu size sorup duruyorlar. Ben size sorulmayanları sordum.

Bana da cevap verecek misiniz?

Ciddi ciddi cevap bekliyorum ama!