YAŞAM
27 Mayıs 2019 08:32 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:34

Uyuşturucu satıcılarına 2 bin polisle operasyon

Bursa'da uyuşturucu tacirlerine 2000 polisle şafak baskını yapıldı. Operasyonda yüklü miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken çok sayıda kişi de gözaltına alındı.

Haberi Dinle

Bursa Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, Özel Hareket, Çevik Kuvvet, Asayiş Şube ve Narkotik köpeği dahil olmak üzere 2 bin kişilik polis ekibi başta Bursa merkezli olmak üzere Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerinde izini sürdükleri ve daha önceden belirledikleri çok sayıda ikamet ve şahıslara yönelik şafak operasyonu gerçekleştirdi.

KAPILAR KOÇ BAŞLARIYLA KIRILDI

Operasyon süresince Özel Harekat ekipleri koç başlarıyla kapıları kırıp girerken, çevik kuvvet ekipleri geniş çaplı güvenlik önlemi aldı. Şehrin giriş ve çıkışları trafikve asayiş ekipleri tarafından tutularak çok sayıda araç ve vatandaşın kimlik sorgulaması yapıldı. Operasyon sonucu çok sayıda kişi gözaltına alınırken resmi rakamların emniyet müdürlüğü tarafından açıklanması bekleniyor. İl genelinde yaklaşık 50 adrese eş zamanlı olarak düzenlenen ve uyuşturucusuçlarından arananlara yönelik operasyonda 2 bin polis görev aldı.

Yorumlar