GÜNDEM
12 Eki 2019 11:43 Son Güncelleme: 12 Eki 2019 12:08

Operasyonu bu fotoğraflarla dünya basınında

Dördüncü güne giren Barış Pınarı Harekatı'nda TSK, bugün Rasulayn'ı jetlerle ve obüslerle vurmaya devam etti. Reuters'ta Ceylanpınar'dan bombardımanı anbean fotoğraflayarak bu anları dünyadaki abonelerine servis etti.

Haberi Dinle

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin çarşamba günü hava operasyonuyla başlattığı Suriye'nin kuzeyine yönelik Barış Pınarı Harekatı'nı Reuters dünyaya çektiği özel fotoğraflarla duyurdu.

Fırat'ın doğusunu terörden arındırmak için düzenlenen Barış Pınarı Harekatı sürüyor. Harekatın 4'üncü gününde de sınırın diğer tarafındaki hedefler havadan ve karadan ateş altına alındı.

Terör örügütü PKK-PYD'nin saldırılarında şu ana kadar 4 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı. Teröristlerin sınırın Türkiye tarafındaki sivillere yönelik havanlı saldırılarında ise toplam 11 sivil şehit oldu, 108 kişi yaralandı.

Ayrıca, PKK/PYD'li teröristler bölgede harekatı takip eden gazetecilere dün ve bugün ateş açtı. Silahlı saldırılarda 2 gazeteci hafif şekilde yaralandı. Öte yandan, Milli Savunma Bakanlığı (MSB), harekatla birlikte şimdiye kadar 14 köyün teröristlerden arındırıldığını, 415 teröristin ise etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Operasyonu abonelerine servis etmek için sınır hattına gelen dünyaca ünlü ajanslar ise bombardımanı anbean aktardı.

Reuters'tan Stoyan Nenov, bu sabah Ceylanpınar'ın karşısındaki Rasulayn'da gerçekleşen bombardımanı kadrajına aldı.

Rasulayn'daki terör mevzilerinde gerçekleşen patlama sesleri, kilometrelerce uzaklıktan duyuluyor.

İşte Reuters'ın operasyondan dünyaya servis ettiği fotoğraflar:

 

Yorumlar