Televizyonda bir dönem yayınlanmış olan popüler moda yarışması programıyla tanınmaya başlayan Nihal Candan ve Bahar Candan, geçtiğimiz yıl çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Sosyal medya paylaşımları ile de dikkat çeken Candan kardeşlerin neden tutuklandıkları, neden hapiste oldukları, Nihal Candan’ın bugün tahliye edilmesi ile yeniden araştırılmaya başlandı. İşte ayrıntılar…

Nihal ve Bahar Candan kardeşler tutuklandı

NİHAL BAHAR CANDAN NEDEN HAPİSTE?

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, 2021 yılında ülke genelinde farklı devlet kurumlarından ihale ile ucuza araç sattıklarını beyan eden ve mağdurlardan aldıkları paraları da bir daha geri ödemeyen şüphelilerle ilgili soruşturma başlatmıştı.

O döneme damgalarını vuran sosyal medya fenomenleri Alisya Bahar Candan ve kamuoyunda "Nihal Candan" olarak tanınan Gülnihal Çiçek kardeşler ile Hacı İsrafil Sağlam'a operasyon düzenlendi. Bu düzenlenen operasyon kapsamında "suç gelirlerini aklama" iddiasıyla gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından 16 Kasım 2023'te sevk edildikleri adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildiler. 

NİHAL CANDAN TAHLİYE OLDU MU?

Yaklaşık olarak 5,5 ay gibi bir süredir cezaevinde tutuklu bulunan Candan kardeşlerden Nihal Candan'ın anoreksiya olduğu ve 37 kiloya düştüğü öğrenildi. Sağlık sorunlarından dolayı hastaneye kaldırılan Nihal Candan, tahliye edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ