GÜNDEM
19 Eyl 2020 19:47 Son Güncelleme: 19 Eyl 2020 19:53

Muharrem İnce'den Bahçeli'ye TTB tepkisi

Muharrem İnce, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Türk Tabipleri Birliği'nin kapatılmasına yönelik açıklamasına ilişkin, "Sayın Bahçeli, doktorlar bu memleketin akıllı evlatlarıdır. Memleketin akıllı evlatlarının üzerinden elini çek" diyerek tepki gösterdi.

Haberi Dinle

Muharrem İnce, ‘Memleket Hareketi' gezileri kapsamında Karadeniz ziyaretleri için dün akşam saatlerinde Trabzon'a gitti. 

Üzerinde ‘Memleket Hareketi' yazılı otobüsle Trabzon'dan ayrılan İnce, geldiği Artvin'in Borçka ilçesinde vatandaşlar tarafından karşılandı. İnce, beraberinde eşi Ülkü İnce ve hareketin kurucuları arasında yer alan bazı isimlerle ilçede dolaşarak yurrtaşları selamladı.

"BU MEMLEKETİN AKILLI ÇOCUKLARINI DAHA FAZLA ÜZME"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) kapatılmasına yönelik açıklamasına değinen İnce, "Sayın Bahçeli, doktorlar bu memleketin akıllı evlatlarıdır. Memleketin akıllı evlatlarının üzerinden elini çek. Onlar biz ölmeyelim diye ölüyorlar. Onlar çoluk çocuğunu evde bırakıp bizi iyileştirmek, bizi yaşatmak için ölüyorlar" ifadelerini kullandı.

İnce, şöyle devam etti: "Tıp fakültesine yüksek topuklu, arkasına basılmış ayakkabı ile girilmez. Tıp fakültesine yüksek puanlı sınav belgesi ile girilir. Sayın Bahçeli bu memleketin akıllı çocuklarını daha fazla üzme."

Yorumlar