DÜNYA
15 Eyl 2020 18:01 Son Güncelleme: 15 Eyl 2020 18:07

Milletler Üstü Beş Gözlü İstihbarat Servisi Five Eyes

Vekalet savaşlarının yeni devi Çin ve Rusya özelinde devam ederken, diğer yandan dünya genelinde Five Eyes adında bir istihbarat cephesi oluşturuldu. Çok gizli faaliyetleri neticesinde dünyada meydana gelen siyasi, ekonomik, askeri her gelişmeyi çıkarlarına uygun düşecek şekilde düzenleyen 1590'dan bu yana dünya sahnesine yön veren Rothschild ailesi küresel bir gözetleme sistemi kurdu.

Haberi Dinle

İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri'nin esas parçalarını oluşturduğu Beş Göz sistemi Snowden tarafından "kendi ülkelerinde bilinen, yazılmış kanunlara uymayan " milletler üstü" istihbarat organizasyonu olarak tanımlanıyor.

Milletler üstü Beş Gözlü istihbarat dünyayı izliyor
 

İstihbarat savaşları çağımızın en belirleyici unsurlarından bir tanesi haline geldi. Dünya genelinde Five Eyes adında bir istihbarat cephesi oluşturuldu. Çok gizli faaliyetleri neticesinde dünyada meydana gelen siyasi, ekonomik, askeri her gelişmeyi çıkarlarına uygun düşecek şekilde düzenleyen 1590'dan bu yana dünya sahnesine yön veren Rothschild ailesi küresel bir gözetleme sistemi kurdu. İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri'nin esas parçalarını oluşturduğu Beş Göz sistemi Snowden tarafından "kendi ülkelerinde bilinen, yazılmış kanunlara uymayan " milletler üstü" istihbarat organizasyonu olarak tanımlanıyor.

 

Kaynak : İSTİKLAL GAZETESİ EREN TALHA ALTUN

Yorumlar