DÜNYA
24 Mayıs 2022 17:59 Son Güncelleme: 24 Mayıs 2022 17:59

Kremlin'den flaş açıklama: Artık yanımızda değil karşımızda!

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları devam ederken Kremlin Sözcüsü Peskov'dan, "Bu kanlı, mantıksız ve kesinlikle gereksiz rezilliğe artık ortak olamam" sözleriyle istifa eden diplomata ilişkin açıklama geldi. Peskov, "Bay Bondarev, artık yanımızda değil karşımızda" dedi.

Haberi Dinle

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarının ardından birçok Rus diplomat savaşa karşı olduklarını göstermek için görevlerinden istifa ederken, Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) ofisinde çalışan Boris Bondarev de istifa ettiğini açıkladı.

İstifanın ardından Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'dan açıklama geldi. Bondarev'in aldığı tavırdan sonra görevden alındığını hatırlatan Peskov, "Bay Bondarev, artık yanımızda değil karşımızda" dedi.

Rus devlet adamlarının Ukrayna'nın doğusundaki Donbas Bölgesi'ni ziyaret edip etmeyeceğine ilişkin de konuşan Peskov, "Donbas'ı herkes farklı planlar dahilinde ziyaret edebilir ancak bu amaca ve ihtiyaca göre olmalı. Bunlar boş ziyaretler olmamalı" ifadelerini kullandı.

'BU REZİLLİĞE ORTAK OLAMAM'

Bondarev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna'ya karşı savaşının "Rus halkına karşı en büyük suç" olduğunu belirterek, "Bütün bu 20 yıl boyunca Dışişleri Bakanlığı'nın çalışmalarında yalanların ve profesyonellikten uzak eylemlerin sürekli arttığını gördüğüm için üzgünüm. Hiç bu kadar utanmamıştım. Bu kanlı, mantıksız ve kesinlikle gereksiz rezilliğe artık ortak olamam" açıklamasında bulunarak istifa etmişti.

Yorumlar