EKONOMİ
22 Mayıs 2019 01:59 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:56

Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken paylaşım! İşte geçiş garantisi verilen köprülerin kamuya maliyetleri

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Osmangazi Köprüsü ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne dair dikkat çeken bir paylaşım yaptı. İşte Geçiş garantisi verilen köprülerin kamuya maliyetleri...

Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken paylaşım! İşte geçiş garantisi verilen köprülerin kamuya maliyetleri
Haberi Dinle

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, araç geçiş garantisi verilen köprülere dair 'Geçenlere, geçmeyenlere' başlıklı bir video yayınladı. 

Karamollaoğlu'nun sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı paylaşım dikkat çekerken köprü ücretlerinin hem vatandaşa hem de kamuya olan maliyetinin devam ettiği açıklandı.

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ'NE  4 MİLYAR TL  

Karamollaoğlu'nun paylaştığı videoda Osmangazi Köprüsü'ne 32 aylık süre için yaklaşık 39 milyon araç garantisi verildiği belirtilirken ancak köprüden geçen araç sayısının yaklaşık 20 milyon olduğu açıklandı. Kamuya maliyetinin ise 4 milyar TL olduğu paylaşıldı. 

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ'NE 2 MİLYAR 88 MİLYON TL

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne ise 30 aylık süre için yaklaşık 125 milyon araç geçiş garantisi verildiği belirtilirken ancak köprüden geçen araç sayısının ise yaklaşık 37 milyon olduğu açıklandı. Kamuya maliyetinin ise 2 milyar 88 milyon TL olduğu açıklandı.

Yorumlar