GÜNDEM
02 Ara 2019 09:32 Son Güncelleme: 02 Ara 2019 09:37

Canlı yayında flaş deprem açıklaması: 2045'ten önce...

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, canlı yayında olası Marmara depremiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ercan, Avrupa yakasının depreme karşı daha riskli olduğunu belirterek 'benim beklediğim deprem yılı 2045'tir. 2045'ten önce deprem beklemiyorum.' dedi.

Haberi Dinle

Ercan'ın katıldığı canlı yayınında yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle;

Kanal İstanbul depremi asla etkilemez. Buradaki en önemli çözüm kentsel dönüşümdür. Kentsel dönüşüm yaşam biçimini uygar düzeye çıkarmaktır.

20 yıldır hiçbir şey yapılmadı söz konusu değil. Çok şey yapıldı ama yeterli değil.

Arnavutluk depreminin Türkiye'de bir depremi tetiklemesi söz konusu değildir.

Bu deprem Fethiye'den başlayıp, Rodos, Girit, Mora üzerinden Adriyatik kıyılarına uzanan Güney-Ege Dalma Batma kuşağının batı kuyruğu üzerinde olmuştur.

Bizim en çok korktuğumuz yer Fatih ilçesi, Fatih-Eminönü yarımadası. İstanbul'u İstanbul yapan tarihi kalıntıların bulunduğu yer/

Zeytinburnu, Bakırköy, Florya, Küçükçekmece'nin Kanarya, Cumhuriyet, Menekşe mahallesi çok etkilenecektir. Daha sonra Avcılar tekrar etkilenecektir. Esenyurt'un bulunduğu kesimler, daha sonra Gürpınar'ın heyelan kesimleri, Pekmez, Pınarkent çok etkilenecek. Kumburgaz, Silivri, Marmaraereğlisi buralar depremden en çok etkilenecek yerler

Yorumlar