DÜNYA
24 Şub 2020 09:35 Son Güncelleme: 24 Şub 2020 14:42

Bugün koronavirüsün sıçradığı ülke sayısı 4'e yükseldi!

Corona virüs salgını dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Bugün gelen son dakika gelişmeleri ise gerçek anlamda tehdidin boyutunun her geçen gün ne kadar daha büyüdüğünü gözler önüne serer cinsten. Irak'ta, ilk yeni tip coronavirüs vakası Necef kentindeki İranlı bir öğrencide görüldüğü bildirildi. Irak'ın ilk corona virüsü vakasını duyurmasıyla bugün virüsün sıçradığı ülke sayısı da 4'e yükselmiş oldu.

Haberi Dinle

Dünyayı sarsan corona virüs (Covid-19) salgını hızını kesmeden yayılmaya devam ediyor. Corona virüsün sıfır noktası Wuhan'dan dünya ülkelerine yayıldığı biliniyor. Virüse karşı şu ana kadar hiçbir panzehir geliştirilemedi. Çin virüsün yayılmasını durdurmak için ilk iş olarak Wuhan ve Hubei şehirleri başta olmak üzere 50 milyona yakın insanı karantinaya almıştı.

Ama karantina başarılı olabilmiş değil. Yabancı ajansların bugün geçtiği son dakika gelişmeleri salgında durumun daha da kötüye gittiğini gözler önüne seriyor.İ

İŞTE YAŞANAN GELİŞMELER

24 ŞUBAT: Virüs dört yeni ülkeye daha sıçradı. Irak'ta, ilk yeni tip koronavirüs vakası Necef kentindeki İranlı bir öğrencide görüldü. Bahreyn, Kuveyt ve Afganistan da ilk Covid-19 vakalarını bugün doğrulamıştı. İtalya'da virüse bağlı ölümlerin sayısı 5'e çıktı.

İran Meclisi'ndeki Kum Milletvekili Ahmed Emirabadi, kentte son 2 hafta içinde yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle 50 kişinin hayatını kaybettiğini öne sürdü.

Yorumlar