GÜNDEM
08 Kas 2020 20:48 Son Güncelleme: 08 Kas 2020 21:03

Bakan Albayrak'ın istifa haberine beğeni yağdı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Instagram hesabından 'sağlık sorunları nedeniyle' bakanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu. Bakan Albayrak’ın istifasını duyurduğu metne ise kullanıcılardan beğeni yağdı. İstifa haberi bir saat içinde 357 bini geçen bir beğeni aldı.

Haberi Dinle

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın görevden alınması sonrası akşam saatlerinde ekonomi yönetimiyle ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Instagram hesabından yaptığı açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurdu.

İstifasına sağlık sorunlarını gerekçe gösteren Bakan Albayrak’ın “At izi it izine karıştı, Cenabı Allah sonumuzu hayreylesin!” mesajının da yer aldığı paylaşıma ise sosyal medya kullanıcılarından beğeni yağdı. İstifa metnini bir saat gibi kısa bir süre içinde 357 bin 469 beğeni geldi. Kısa sürede bu kadar yüksek bir beğenin gelmesi ise ekonominin kötü gidişine bir tepki olarak yorumlandı.

Bakan Albayrak'ın Twitter hesabına da ulaşılamaması dikkat çekti. Instagram hesabının herhangi bir saldırıya maruz kalıp kalmadığı ise bilinmiyor.

 

Yorumlar