Yunus FİLİZ

Yunus FİLİZ

yunusfiliz@istiklal.com.tr
17 Ağustos 2022 Çarşamba
Twitter Shadow Ban nedir ? Nasıl Kaldırılır ?

Bazı sosyal medya söylentilerine  rağmen, istatistiklere bakacak olursak, Toplam 1.3 milyar Twitter kullanıcı hesabı var. 2021’in üçüncü çeyreğinde Twitter’ın 211 milyon para kazanılabilir günlük aktif kullanıcısı (mDAU) vardı.

08 Ağustos 2022 Pazartesi
Sosyal Medya Yaşantımızı Etkiler mi?

Bu yazımızda, artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş sosyal medya araçlarından ve bu araçların sosyal hayatlarımıza etkilerinden söz edeceğiz. Günümüzün önemli bir kısmını Facebook, Twitter, Instagram gibi platformlarda geçiriyoruz.

30 Temmuz 2022 Cumartesi
Sahibini öldüren silah, Sosyal Medya!

Teknolojinin geldiği noktada dünya küçük bir köy halini alırken bireylerin zihinlerini algı operasyonları ile etki altına almak hiç bu kadar kolay olmamıştı desek yanılmayız!

27 Temmuz 2022 Çarşamba
Twitter Hesabım Neden Askıya Alındı? (16 Olası Neden)

Kendinizi Twitter’dan uzaklaştırılmış olarak bulduysanız, ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu yazımda, sosyal medya devinin platformundaki hesapları devre dışı bırakmasının en yaygın nedenlerini listeleyeceğiz. 

16 Temmuz 2022 Cumartesi
Elon Musk Twitter’ı Satın Almaktan Niye Vazgeçti?

Elon Musk, Twitter’ı satın alma anlaşmasını tamamlamak için “spam” hesaplar hakkında bilgi istediğini belirtmiş, sosyal medya şirketini bilgi edinme hakkını engellemekle suçlamıştı.

09 Temmuz 2022 Cumartesi
Twitterı Profesyonel Kullanmanın Püf Noktaları

Bir Twitter hesabı oluşturmak, profesyonel ve kurumsal hayatın olmazsa olmazı haline geldi günümüzde. Bir Twitter hesabı ile profesyonel veya şirket olarak imajınızı daha geniş kitlelere tanıtacak ve aynı zamanda bilinirliğinizi artıracaksınız. 

06 Temmuz 2022 Çarşamba
Kurumsal Hayatın Olmazsa Olmazı Twitter

Teknolojinin gelişmesiyle beraber, internet dünyasındaki yenilikler ve gelişmelerde süreklilik kazanmaktadır. Özellikle günümüzde sosyal medya platformları sürekli bir gelişme göstermekte ve insanlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

24 Haziran 2022 Cuma
Sansür Ülkesi Türkiye!

İngiltere'de sosyal medya üzerindeki denetimin artırılması,  14 yaşındaki genç bir kızın Instagram'da şiddet içeren görüntülere baktıktan sonra intihar etmesinin  ardından gündeme geldi.

23 Haziran 2022 Perşembe
Trol biz, karşı çıkan siz !

AK Parti ve MHP ortaklığındaki Cumhur İttifakı, sosyal medyaya ilişkin düzenleme için bir süredir çalışma yürütüyor. “Dezenformasyonla mücadele edilecek” ifadeleriyle üzerinde çalışılan ve bu ay sonunda Meclis’e getirilmesi hedeflenen kanun teklifine dair açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, bu alandaki Avrupa Birliği ve ABD’deki düzenlemelere dikkat çekti. 

19 Haziran 2022 Pazar
Sosyal medya fasıkları!

Sosyal medyada iletişim günümüzde en çok tercih edilen iletişim biçimidir. Bu da sosyal medyada iletişim kurmayı ön plana çıkarmaktadır. Maalesef günümüzün vazgeçilmezi olmuştur.