Diyarbakır’da bulunan tarihi Ulu Cami'de yaptığı konuşmalarla tanınıyor ve seviliyordu "Diyarbakırlı Ramazan Hoca" olarak bilinen Ramazan Pişkin…

Diyarbakır'da bulunan tarihi Ulu Cami'de yaptığı konuşmalarla tanınıyor ve seviliyordu "Diyarbakırlı Ramazan Hoca" olarak bilinen Ramazan Pişkin…

Ne yazık ki İstanbul Fatih'te bıçaklı bir saldırıda hayatını kaybetti.

Olay, Cerrahpaşa'daki Ramazan Pişkin'e ait iş yerinde meydana geldi. Pişkin iş yerinde defalarca bıçaklanarak acımasızca öldürüldü.

İçişleri Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada olayın üzerinden hemen bir gün sonra sosyal medya hesabından;

'Diyarbakırlı Ramazan Hoca olarak bilinen Ramazan Pişkin İstanbul Fatih'te dün uğradığı bıçaklı saldırıda maalesef hayatını kaybetmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalar sonucu Ramazan Hoca'nın katil zanlısı E.B. yakalanmıştır.

Kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Ramazan Hocaya Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı ali olsun.' açıklamasını yaptı.

Katil zanlısı kısa sürede yakalandı. Tıpkı

Sarıyer Santa Maria Kilisesi'ne pazar ayini sırasında silahlı saldırı gerçekleştirilirken

saldırının zanlılarının yakalandığı gibi!

Maalesef o saldırıda da 1 kişi hayatını kaybetmişti.

Saldırganlar maskeli ve profesyoneldi.

'Cinayet zanlısı 2 şahıstan biri Tacikistanlı diğeri Rusyalı bu zanlıların DEAŞ'lı olduklarını değerlendiriyoruz' demişti Bakan Yerlikaya!

Fatih Camii İmamı'na ve cemaatten birine saldırı, kilise saldırısı, Diyarbakırlı Ramazan Hoca'ya saldırı!

Peş peşe gelen bu saldırılar hiç tesadüf gözükmüyor.

Türkiye'nin birliğini temelden sarsmak için planlanmış saldırılar gibi gözüküyor. Elbette güvenlik güçleri araştıracaktır ama insan daha beterlerinden de endişe ediyor.

Bu peş peşe gelen saldırılar ile Türkiye'ye ne mesaj veriliyor?

Biz her zaman güçlüyüz, istediğimizi istediğimiz yerde yaparız diyen bir İsrail ile karşı karşıya mıyız?

Sadece İsrail ile mi sınırlı?

Tabii ki hayır!

ABD unsurları da devrede!

Bir yandan F -16'ları konuşsak da diğer yandan DEAŞ unsurlarını da devrede tutmaya devam ediyorlar.

PKK silahını her zaman sahada tutmaya devam ederken diğer yandan yerel seçim yaklaşırken bu tür saldırılar ile kendilerini gösterip daha büyüklerini de yaparız gibilerinden DEAŞ unsurları ile böylesine alçakça eylemler gerçekleştiriyorlar.

Tabii güvenlik güçlerimizin başarılı operasyonlarıyla da önleyici rol üstleniyor.

Önümüzdeki günlerde daha büyük saldırıların olacağını düşünmüyorum ama bunlardan her şey beklenir sonuçta manyak bir İsrail var karşımızda!

Gazze politikası katliam üzerine kurulu İsrail'den her şey beklenir. Yeri geldiğinde ABD'yi dahi dinlemeyen bir rejimden söz ediyoruz sonuçta!