SİYASET
22 Mayıs 2019 20:41 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:56

YSK’nın gerekçeli kararına CHP’den ilk tepki!

Yüksek Seçim Kurulu'nun 16 gün sonra açıkladığı gerekçeli kararına ilişkin konuşan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Millet iradesi cezalandırılmıştır. 31 Mart'taki seçimde milletin iradesi gasp edilmiştir. Bu kararda çalma, çırpma yoktur. " dedi.

Haberi Dinle

YSK'nın gerekçeli kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP'li Faik Öztrak, "Millet iradesi cezalandırılmıştır. 31 Mart'taki seçimde milletin iradesi gasp edilmiştir. Bu kararda çalma, çırpma yoktur. Bu iddiada bulunanlar milletin karşısına çıkıp ne diyecekler? Ben 23 Haziran'da halkın demokrasiye altın harflerle geçecek bir ders vereceğini biliyorum" dedi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun gerekçeli kararının ardından açıklama yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın açıklamalarından satır başları:

Seçmen iradesinin üstünlüğü ilkesine aykırı olmuştur.

Millet iradesi cezalandırılmıştır. Milletimizin izzeti nefsiyle oynanmıştır.

Bugün bize ahlak dersi verenlere şunu söylemek isterim, bu karar demokrasinin yüz karasıdır ve bunu faili de maalesef Saray'dır.

YSK kararının herhangi bir yerinde çalma çırpma gibi bir ifade yer almamıştır.

Tekrar söylüyorum, bu kararda çalma çırpma yoktur. Şimdi bu "çalma çırpma" diyenler milletin karşısına çıkıp ne söyleyecektir.

Aslında kararın tamamını okumaya gerek yoktur. YSK Başkanı Sadi Güven'in kararının son cümlelerine bakmak yeterlidir.

Buna imza atan YSK üyeleri bu elleri nasıl temizleyecekler, evlatlarının yüzlerine nasıl bakacaklar.

Bu karar bir kez daha Ekrem İmamoğlu'nun 16 milyon İstanbullu'nun belediye başkanı olduğunu göstermektedir. Ben 23 Haziran'da İstanbulluların Türk demokrasi tarihine altın harflerle yazılacak bir ders vereceklerine inanıyorum.

Bu karara cevabı milletimizin en iyi şekilde vereceğine ve İmamoğlu'na mazbatasını geri vereceğine inanıyorum.

Yorumlar