11 °c

Teröristlere en ağır darbe dün indirildi

Terör örgütü, Zeytin Dalı Harekatı'nın 24. gününde en büyük kaybını verdi. Bir günde 103 terörist öldürüldü.

Teröristlere en ağır darbe dün indirildi

TSK ve ÖSO güçleri Cinderes’e bağlı Muhammediye köyü ve Amara tepesini de PYD/PKK’lı teröristlerden alarak 51 noktayı temizlenmiş oldu. Genelkurmay Başkanlığı 103 teröristin daha etkisiz hale getirildiği açıkladı.

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve noktalar şöyle:

“Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar ve Şeyh Huruz köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde , Ayn Batman Dağı, Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana ve Kırmızı köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Muhammediye köyleri ile Mersides, Nisriyye ve Amara Tepesi, Şeran beldesinde Burseya Dağı, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi.”

Genelkurmay’dan dün yapılan açıklama göre Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından düzenlenen hava harekâtıyla sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzisi olarak kullanılan 15 hedef imha edildi.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.