SPOR
30 Kas 2020 13:26 Son Güncelleme: 30 Kas 2020 13:26

Taylan Antalyalı'nın sırrı ortaya çıktı

Galatasaray'da genç yıldız Taylan Antalyalı performansıyla göz doldururken başarısının arkasında Fatih Terim ve Selçuk İnan'ın olduğu ortaya çıktı. İşte detaylar...

Haberi Dinle

Galatasaray'da şu sıralar Taylan Antalyalı rüzgarı esiyor. Çaykur Rize maçında bir gol atan 25 yaşındaki oyuncu performansıyla taraflı-tarafsız herkesin beğenisini topluyor ve milli formayı zorluyor. Peki Taylan Antalyalı'nın bu duruma gelmesindeki etkiler neler?

Öncelikli olarak Fatih Terim faktörü. Tecrübeli hoca, genç ismi Lemina ve Seri'nin ayrılığı sonrası defansın önünde, orta saha ile köprü kuracak şekilde hazırladı, birebir ilgilendi.

Selçuk İnan, ona inandı!

Çiçeği burnunda yardımcı antrenör Selçuk İnan, Taylan'ın elinden tuttu. Ağabeylik görevi üstlenen İnan, 25 yaşındaki oyuncu ile kurduğu yakın ilişkide bütün tecrübelerini ona aktardı, pozisyon alma, oyunu okuma gibi taktikler verdi.

Taylan Antalyalı da hocalarına söz verdi. Genç isim defansif orta sahada oynayan önemli isimlerin videolarını adeta ezberledi. Florya'daki mesaisi sonrası hayatını buna göre programladı.

Yorumlar