SİYASET
12 Haz 2019 14:42 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:35

Seçime sayılı günler kala İstanbul için son ankette İmamoğlu önde

23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimine sayılı günler kala son anket sonuçları açıklandı. Areda Araştırma Şirketi tarafından yapılan anketlerde İmamoğlu Yıldırım'ın önünde bulunuyor.

Seçime sayılı günler kala İstanbul için son ankette İmamoğlu önde
Haberi Dinle

23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimine sayılı günler kala son anket sonuçları açıklandı. Areda Araştırma Şirketi tarafından yapılan anketlerde  İmamoğlu Yıldırım'ın önünde bulunuyor.

Areda Araştırma Şirketi’nin 9 bin 317 kişinin katılımı ile yaptığı ankette Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın önünde görülüyor. Ankete katılan seçmenlerin yüzde 51’i oyunu Ekrem İmamoğlu’na vereceğini söylerken, Binali Yıldırım’ın oyu ise yüzde 47,8’de kaldı. Diğer adaylara oy verenlerin oranı ise yüzde 1,2’de kaldı.

Sizce İstanbul’da yenilenecek seçimin sonucunu kazanan kim olur?

Ankett yer alan “Sizce İstanbul’da yenilenecek seçimin sonucunu kazanan kim olur?” şeklindeki soruya Ekrem İmamoğlu cevabını verenler yüzde 52,3 olurken, Binali Yıldırım diyenlerin oranı ise yüzde 47,7 oldu.

Seçimin yenilenmesi kararı doğru mu?

Areda’nın anketinde YSK’nın İstanbul’da seçimin yenilenme kararı ile ilgili soruyan soruya, katılanların yüzde 54,7’si YSK’nın seçimi yenileme kararının yanlış olduğunu belirtirken, kararı doğru bulanların oranı ise yüzde 45,3 oldu.

Ortak canlı yayın doğru bir karar mı?

Ankete katılanların yüzde 76,9’u Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın ortak canlı yayında bir araya gelmelerini doğru bir hareket olarak görürken, kararı yanlış bulanların oranı yüzde 23,1 oldu.

Yorumlar