GÜNDEM
14 Şub 2020 13:32 Son Güncelleme: 14 Şub 2020 14:23

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı! Karantina sona erdi

Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'den gelen 42 yolcunun karantina süresinin sona erdiğini açıkladı. Bakan Koca "Çin'den gelen 42 yolcu karantinadan çıkıyor. Son tahlil sonuçlarında da virüs çıkmadı." diye belirtti.

Haberi Dinle

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Çin'den tahliye edilen Türk vatandaşlarının 14 günlük karantina süresi sona erdi. Tüm testleri negatif çıkan 42 kişi tahliye ediliyor.

Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Çin'den gelen 42 yolcu karantinadan çıkıyor. Son tahlil sonuçlarında da virüs çıkmadı." ifadelerine yer verdi.

Karantinadan çıkan Burcu Öner'in ilk sözleri "Anıktabir'e gideceğim" oldu.

Burcu Öner konuşmasında ifadeleri kullandı:

Şu anda 15 günümüzü tamamladık, harika bir süreçti. Beklemediğimiz sürprizler de yapıldı; doğum günü sürprizi gibi. Devletimize ve sağlık bakanımıza teşekkür ediyorum.

Ben şu anda Anıtkabir'e gitmeyi düşünüyorum. Hepimiz Wuhan'dan geldik. Wuhan'da ben İngilizce öğretmeni olarak çalışıyordum. Ama şu andan itibaren pek mümkün görünmüyor.

Enteresan bir şey oldu. Anneme söylediğim zaman, Ankara'ya gideceğiz, bu hastanede kalacağız dediğim zaman annem "ben seni orada dünyaya getirmiştim" dedi. Odama çıktıktan sonra annem "üçüncü kat 307 numaralı odada kalmıştım" dedi, ben de aynı odadaydım. Milyonda bir gerçekleşecek bir olay gerçekleşti.

Yorumlar