9 °c

Parayla böyle poz verdiler

Diyarbakır merkezli 8 ilde POS tefecilerine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 34 kişiden 16'sı tutuklandı. Aralarında banka şube müdürü Ş.E. ve banka çalışanı M.H.'nin de bulunduğu 18 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Parayla böyle poz verdiler

'Modern tefecilik' olarak tabir edilen POS tefecilerine yönelik 8 aylık teknik takibin ardından geçen hafta Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ve Mali Şube ekipleri tarafından Diyarbakır merkezli İstanbul, Ankara, Adana, Gaziantep, Mersin, Aydın ve Şırnak'ta yapılan operasyonda 34 kişi gözaltına alındı.

Habertürk Gazetesi muhabiri Mehmet Kayahan'ın haberine göre, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 18'i adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 16 kişi "Haksız kazanç sağlamak için örgüt kurmak" ve "Tefecilik" suçlamasıyla tutuklandı. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılanlar arasında banka şube müdürü Ş.E. ile banka çalışanı M.H.'nin de olduğu öğrenildi.

10 KİŞİNİN BANKA HESAPLARINA EL KONULDU

Mali polis tarafından yapılan inceleme sonucunda suç şebekesinin üst düzey yöneticileri olduğu belirtilen 10 kişinin banka hesabına da el konuldu. Kurduğu 100 paravan şirket üzerinden POS tefeciliği yaptığı tespit edilen çetenin borcunu ödeyemeyen mağdurların tapularına el koyduğu belirlenmişti. 2.5 yılda 1 milyar liralık vurgun yaptığı öne sürülen POS tefecilerinin desteler halindeki paralarla fotoğrafları da ortaya çıkmıştı.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.