GÜNDEM
07 Ara 2019 13:27 Son Güncelleme: 07 Ara 2019 13:36

O caninin bilinmeyen geçmişi: Babası kayınvalidesini, dayısı da...

Ceren Özdemir'i vahşice katleden ve kendisine başka avlar aradığını söyleyen psikopat Özgür Arduç'ın geçmişini dayısı anlattı. Arduç'un babası kayınvalidesini, dayısı ise babasını öldürmüş.

Haberi Dinle

Türkiye’yi yasa boğan balerin Ceren Özdemir, cinayetinin sonrasında ortaya çıkan ayrıntılar kan dondurdu. Katilin babası, kayınvalidesini öldürdü, dayısı ise babasını öldürdü. Olayın ayrıntılarını ise katilin dayısı Habertürk’e anlattı.

BABASI DA DAYISI DA KATİL

Ceren’in katil şüphelisi Özgür Arduç’un Amasya’da yaşayan dayısı, yeğeninin bilinmeyen geçmişini ve ailesiyle alakalı ayrıntıları şu sözlerle anlattı: “Özgür Arduç’un babası Hüseyin, Özgür doğunca annesinden ayrıldı. 1989 senesinde babası tekrar eve geldi, Özgür’ün babası kız kardeşimle tekrardan beraber olmak istediğini belirtti. Ateş edip annemi, kendi kayınvalidesini öldürdü.

“BEN DE ONU ÖLDÜRDÜM”

“İçeride yatıp çıktı. Çıkınca ben de onu öldürdüm. Ben de cezamı yatıp çıktım. Bu süreçte bu çocuğa (Özgür Arduç’a) sahip çıkma şansımız olmadı. Her şey babasından dolayı oldu. 5-6 sene bakabildik. Yoksa biz onu büyütürdük.”

“BABA ARDUÇ’UN TEK SUÇU DEĞİL”

Dayısı, Özgür Arduç’un babasının birçok suç işlediğini öne sürdü. Dayı o iddialarını şu sözlerle dile getirdi: “Babası Türkiye’nin başına belaydı. Bunun babası kaç kere banka soydu, polis vurdu Ankara’da anarşistti vuruldu, yaralandı. Yani pek tekin adam değildi. Annemi vurdu, öldürdü ve biz 5 kardeş öksüz kaldık. Ben kendimi kaybettim ben de ‘bunun çocuğunu vuracağım’ dedim.

“BU ÇOCUĞU YETİMHANEYE VERİN”

Sonra hakime de aynısını söyledim hakim, “O çocuğa bir dokun seni yakarım” şeklinde konuştu Amasya’da. Ondan sonra ben babama, “ya bu çocuğu yetimhaneye ver ya da ben bunu öldüreceğim” dedim. Babam da götürüp yetimhaneye verdi. Benim de iki adet kızım var. Olayı işitince çok üzüldüm. Bildiğin gibi değil. Allah kimsenin başına vermesin.”

Yorumlar