GÜNDEM
24 Tem 2017 20:01 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:41

Meteoroloji'den kritik açıklama! Bu dört güne dikkat!

Meteoroloji beklenen hava durumu tahmini raporunu açıkladı. Tahminlere göre, salı günü sıcaklıklar birden artacak, çarşamba günü sıcaklıklar rekor kıracak. Cuma günü ise yerini sağanak yağışlara bırakacak.

Haberi Dinle

Meteoroloji Genel Müdrülüğü raporlarından edinilen billgilere göre; havalar önce kavuracak sonra ise yerini sağnak yağışlara bırakacak. Son yapılan tahminlere göre özellikle İstanbul'da Salı günü hava sıcaklığı mevsim normallerinin çok üzerinde olacak.

 CUMA GÜNÜ SAĞANAK YAĞIŞ

 İstanbul'da sıcaklığın salı günü 32 derece, hissedilen sıcaklığın ise 35 dereceyi bulması bekleniyor. Perşembe gününe kadar süren sıcaklıklar cuma günü yerini sağanak yağışlara bırakacak. 

İstanbul'da cuma ve cumartesi günü gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Sıcaklıklar ise 5 derece birden düşecek. 

Meteoroloji'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ülke genelinde hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri ile Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor."

 İSTABUL'DA SICAK HAVA BUNALTTI 

İstanbul'da sıcak havadan bunalan vatandaşlar, sahillere akın etti. Bazı vatandaşlar Boğaz'da yüzerek serinlemeye çalıştı.

Yorumlar