27 °c

Meteoroloji'den İstanbul uyarısı: Sağanak geliyor sıcaklıklar düşüyor

Haziran ayında girerken Meteoroloji'den yurdun büyük bir bölümü için şiddetli sağanak yağış uyarısı geldi. Başta İstanbul olmak üzere Marmara ve Karadeniz kıyıları için şiddetli sağanak uyarısı yapıldı.

Meteoroloji'den İstanbul uyarısı: Sağanak geliyor sıcaklıklar düşüyor
23/05/2019 15:19 - Güncelleme : 23/05/2019 15:23

Mayıs ayının son günlerinde birçok bölgede şiddetli yağış görülecek. Hava sıcaklığı da 5-6 derece düşecek. Cuma başta İstanbul olmak üzere, Edirne, Tekirdağ, Sakarya, Bolu ve Samsun'a kadar Marmara ve Karadeniz bölgelerinin büyük kısmında yağmurların bazı saatlerde çok şiddetli yağması bekleniyor.

SEL RİSKİNE KARŞI UYARI

Bu yağışların sel tehlikesi yaratma riski olduğu için olduğundan tedbir alınmalı. Ayrıca dolu yağma ihtimali de var, gök gürültüsü de oluşacak. Hava sıcaklığı da 5-6 derece azalacak. 

İSTANBUL'DA SICAKLIKARDA BÜYÜK DÜŞÜŞ OLACAK

İstanbul'da yarın sıcaklığın 16-17 dereceye kadar inmesi bekleniyor.  Ankara, Eskişehir ve Ardahan çevresinde de yağışların şiddeti fazla olacak. Ege'de başta İzmir olmak üzere yerel yağmurlar olabilecek. Güneyde ise Karaman, Konya, Kayseri, Kapadokya ve Niğde'de kuvvetli esecek lodos, çatıların uçmasına neden olabilir. Çöl tozu yoğunluğu da artacak.

CUMARTESİ GÜNÜ YAĞIŞ AZALACAK

Cumartesi günü kuzeydeki yağmurların kuvvetinde biraz azalma olsa bile devam edecek. 


 
 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.