GÜNDEM
20 Eyl 2020 00:47 Son Güncelleme: 20 Eyl 2020 01:00

Mesut Yılmaz’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama!

Eski Başbakan ve Anavatan Partisi'nin eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın geçirdiği beyin ameliyatı sonrasında durumunun kötüye gittiği ve hayatını kaybettiği iddia edildi. Mesut Yılmaz’ın hayatını kaybettiğine yönelik haber ve paylaşımlar ailesi ve yakın isimler tarafından yalanlandı. Mesut Yılmaz'ın yakın dostu iş insanı Abdurrahim Albayrak da sosyal medyadaki iddiaları yalanladı.

Haberi Dinle

Eski Başbakan Mesut Yılmaz ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. 5 Mayıs'ta beyin ameliyatı geçiren eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın hayatını kaybettiği iddia edildi.Sosyal medyada eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın vefat ettiğine yönelik yapılan paylaşımların ardından yakın dostu iş insanı Abdurrahim Albayrak'tan açıklama geldi. Albayrak, Twitter'da "Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz'ın vefat ettiğine dair haberler gerçek dışıdır. Kendisi hastahanede tedavi altındadır" diye yazdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kültür-Turizm Başdanışmanı ve Yurt gazetesi yazarı İsmet Orhan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Her şeye rağmen, Medeni duruşu vardı... Cumhuriyet değerlerine saygılıydı... Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın sağlığından umut kesildiğini öğrendim doktorlarından...” mesajını paylaştı.

Mesut Yılmaz’ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada iddialar yalanlandı. Yapılan paylaşımda ise: Eski Başbakanımız Sayın Mesut Yılmaz'ın ''vefat ettiğine yönelik'' sosyal mecra aracılığı ile teyit edilmeden, kaynak gösterilmeden yapılan paylaşım ve bilgiler asparagastır. Vatandaşlarımızdan bu haberlere itimat etmemesi gerektiğini bildirir, bu haberi paylaşan, yayan ve bilgi kirliliğine sebebiyet veren kişiler derhal paylaşımlarını silip; kamuoyunu ve halkı yanlış bilgilendirdiğinden dolayı özür dilemelidir. Kamuoyuna ve sevenlerine duyurulur.(İlerleyen süreçte açıklama gerektirdiği takdirde bilgilendirme yapılacaktır.)" mesajı paylaşıldı.

ALBAYRAK'TAN YALANLAMA

Eski başbakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı olan Mesut Yılmaz’ın yaşamını yitirdiğine yönelik iddiaların ardından Yılmaz’ın yakın dostu Abdurrahim Albayrak, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Altur Yönetim Kurulu Başkanı Albayrak, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz'ın vefat ettiğine dair haberler gerçek dışıdır. Kendisi hastahanede tedavi altındadır.

DEMİRYÜREK: "DURUMU KRİTİK AMA HAYATTA" 

Öte yandan Mesut Yılmaz’ın Başbakanlık dönemindeki basın müşaviri Şükrü Demiryürek, Yılmaz'ın sağlık durumuyla ilgili Halk TV’ye yaptığı açıklamada ,”Mesut Bey evdeydi. Sağlık durumu kötüleşince hastaneye kaldırdık. Şu anda durumu kritik ama hayatta. Gelişmeleri takip ediyoruz “ dedi.

 

 

Yorumlar