GÜNDEM
13 Oca 2020 17:14 Son Güncelleme: 13 Oca 2020 17:14

Merakla beklenen sınav giriş yerleri açıklandı

AÖF sınav yerleri belli oldu! Bu hafta sonu Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan AÖF güz dönemi final sınavı giriş belgesi Açık Öğretim Fakültesi, öğrenci otomasyon sayfasından öğrenilebilecek.

Haberi Dinle

2020'nin ilk AÖF sınavı için geri sayım başladı. Henüz sınav tarihini bilmeyenler "AÖF güz dönemi final sınavı ne zaman?" diye soru yöneltirken sınava 4 gün kala giriş belgeleri de araştırılıyordu. Öğrenciler sınava nerede gireceğini sorgulamak adına ise gün boyunca "Sınav yerleri belli oldu mu?" sorusuna cevap arıyordu. Sevindirici haber az önce geldi.

AÖF GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYIMLANIR?

AÖF sınav yerlerine ilişkin Anadolu Üniversitesi'nden az önce bir açıklama yapıldı. Sınav giriş belgeleri saat 16.00'da mobil uygulamada yayımlandı. Saat 17.00'de ise Anadolu Üniversitesi'nin resmi sitesinden ilan edilecek.

 

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

SINAVA GİRMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi

Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı,

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı

T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi,Süresi geçerli pasaport,

Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kart,Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı, imzalı, mühürlü ve süresi geçerli Geçici Kimlik Belgesi,Yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmî belge bu amaçla kullanılabilir.

Bunların dışındaki belgeler (mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez.

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

Geçersiz Belgeler

Öğrenci Kimlik Kartı

Mesleki Kimlik Kartları

Askeri Kimlik Belgesi

AÖF'TEN HATTIRLATMA

Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.

Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız.

Yorumlar