GÜNDEM
11 Oca 2021 23:41 Son Güncelleme: 11 Oca 2021 23:41

Mansur Yavaş’tan dikkat çeken yolsuzluk açıklaması

Belediye meclis toplantısında konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Benim dönemimdeki herhangi bir personelim yolsuzluktan yargılanırsa namus, şeref sözü sizlerle beraber o davaya ben de müdahil olacağım" dedi.

Haberi Dinle

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

“YETİMİN HAKKINI HEP BİRLİKTE SAVUNACAĞIZ”

Yolsuzluklara ilişkin konuşan Yavaş, şu açıklamalarda bulundu: Namuslu ve haysiyetli insanların belediyede herhangi bir yolsuzluk gördüğü zaman yapması gereken iki tane şey var. Bir, Cumhuriyet savcılığına gitmek. *ki, İçişleri Bakanlığı'ndan müfettiş istemek. Dedikoduyla kamu görevlileri karalanamaz. Ama açık açık bir taahhüttüm var; benim dönemimdeki herhangi bir personelim yolsuzluktan yargılanırsa namus, şeref sözü sizlerle beraber o davaya ben de müdahil olacağım.

Ama şunu da bekliyorum: 100'e yakın dosya var, daha da geliyor. Açıkça Ankara halkının uğratıldığı zararlar var.Bunlarda da sizlerden katkı bekliyorum çok net bir şekilde. Gideceğiz, yetimin hakkını hep birlikte savunacağız. Bunu da beklemek sizlerden hakkım.

Yorumlar