GÜNDEM
14 Oca 2022 17:09 Son Güncelleme: 14 Oca 2022 17:17

Bülent Ersoy'dan Açıklama: "Kimse şemsiye versin demedim"

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Anıtkabir ziyareti sırasında Bülent Ersoy'a üniformalı subayın şemsiye tutarak refakat etmesiyle ilgili başlatılan incelemeyle Anıtkabir komutanı ve takım komutanı görevden alınmıştı. Bülent Ersoy konu hakkında “Kimse bana şemsiye versin, sandalye versin demedim. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm." dedi.

Haberi Dinle

Bülent Ersoy, önceki gün konser sebebiyle gittiği Ankara’da, Anıtkabir’e ziyarette bulunmuştu. Ersoy’un tekerlekli sandalye ile yaptığı ziyaret sırasında bir üniformalı subayın yağmurdan korumak için sanatçıya şemsiye tutması tartışmalara neden olmuş, hakkında inceleme başlatılan Anıtkabir komutanı ve takım komutanı görevinden alınmıştı.

Yaşananlar sonrasında Erol Köse’ye konuşan Bülent Ersoy, şunları söyledi:

“Sadece ve sadece Ata’ya duamı ettim. Mozalesinin başında saygı duruşunda bulundum. Kimse bana şemsiye versin, sandalye versin demedim. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm.

“Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi? Şemsiye tutulmasına gerek de yoktu. Ben oraya gittiysem yağmur da olsa sel de olsa kar da yağsa ki yağıyordu zaten.

“Saygı duruşunda dururken şapkamı çıkardım. Adamdan böyle bir talebim olmadı zaten. Çünkü başımda şapkam vardı. Şapkam çıktığı zaman da yanımda ve arkamda görevli yoktu.

“Bir ara demek ki tutmuş. Bunda benim ne gibi dahlim olabilir. Ben istemesem görmesem de şemsiye tutmuşlar. Ne olacak,

 

 

ne var bunda?”

 

Kaynak : İstiklal Haber Merkezi

Yorumlar