GÜNDEM
05 Eki 2017 17:26 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 12:11

Kadir Mısıroğlu hakkında Atatürk'e hakaretten soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kadir Mısıroğlu hakkında Atatürk'e hakaretten soruşturma başlattı. Mısıroğlu, Atatürk heykellerini kastederek, "Heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz" demişti.

Haberi Dinle

Kanal D'den Özgen Bingöl'ün haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kadir Mısıroğlu hakkında Atatürk'e hakaretten soruşturma başlattı.

Tarihçi olduğunu iddia eden ve Atatürk'e yaptığı hakaretlerle gündeme gelen Kadir Mısıroğlu yine benzer bir açıklama yaptı. Mısıroğlu, Atatürk heykellerini kastederek, "Heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz" demişti.

Kadir Mısıroğlu, "Demokrasiye geçişten beri sapa sapa kötülük azalmakta iyilik çoğalmaktadır. İstediğimiz olmuş değildir.Yarı yoldayız. Nasıl buluğ çağına ermemiş çocuğa evlenmiyorsun diyemezsen hükümete de niye şeriat ilan etmiyorsun diyemezsin. Vakti var. Sizin nesliniz İslamın mutlak galebisini, küfrün mutlak yıkılışını, heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz" diye konuşmuştu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Atatürk'e hakaret eden Kadir Mısıroğlu hakkında soruşturma başlattı. Savcılıktan yapılan açıklama şöyle:

Basın yayın organlarında yer alan Kadir Mısıroğlu'na ait olduğu belirtilen video kaydında geçen beyanları ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı basın bürosunca Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret suçundan inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.

İLK DEĞİL

Kadir Mısıroğlu daha önce de Atatürk'ü kastederek, "Bir kafiri beğendin mi namaz kılsan da kafir olursun. Oruç tutsan da kafir olursun. Hacca gitsen de kafir olursun. İman hassas bir şeydir." demişti.

Mısıroğlu, daha önce 10 Kasım nedeniyle paylaştığı bir mesajda yine Atatürk'e hakaret ederek, "10 Kasım'da saat 09:05'te kenefe (tuvalete) gidin" diye yazmıştı.

İşte Mısırlıoğlu'nun Atatürk'e yaptığı bazı hakaretler...

Atatürk'ü sevenler ahmak ya da sahtekar!

Atatürk'ün babası Ali Rıza Efendi değil.

Atatürk sahte belgelerle müslümanlığını ispat etti.

Atatürk bizi kurtardı sözleri doğru değil. Böyle bir şey yok.

Yorumlar