Hafta sonu havanın nasıl olacağı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün, 27 Nisan Cumartesi ve 28 Nisan Pazar günün hava durumu raporu detayları sorgulanıyor. Peki Hafta sonu hava durumu nasıl olacak? 27 – 28 Nisan 2024 İstanbul, Ankara, İzmir’de hava nasıl olacak?” İşte 27 Nisan Cumartesi ve 28 Nisan Pazar hava durumuna dair ayrıntılar…

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere bakıldığı zaman bugün yurt genelinin parçalı yer yer çok bulutlu hava hakim olacak. Marmara, İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve Doğu Akdeniz’in Toroslar bölümünde ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgara bakılırsa, İç Anadolu ile Doğu Akdeniz ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Aynı zamanda İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer toz taşınımı bekleniyor.

HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK? 27 – 28 NİSAN 2024 İSTANBUL, ANKARA, İZMİR’DE HAVA NASIL OLACAK?

27 Nisan 2024 Cumartesi günü, yurt geneli parçalı bulutlu, Karadeniz ile Doğu Anadolu Bölgesi çok bulutlu, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz ile Doğu Akdeniz'in iç kesimleri yağışlı geçeceği öngörülüyor.  İç Anadolu ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde toz taşınımı görülecek.

28 Nisan Pazar günü ise yurt geneline bakıldığı zaman paçalı bulutlu, Marmara'nın kuzeybatısı çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Diğer bölgelere bakıldığında ise yani Karadeniz Bölgesi'nin iç kesimleri, Marmara, İç Anadolu'nun iç ve doğu kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı yağış bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının Marmara ve Kuzey Ege'de mevsim normalleri seviyesinde, diğer bölgelerde mevsim normallerinin bir tık yukarısında bir seyirde devam edeceği tahmin edilirken, hafta sonu yani 27 Nisan Cumartesi ve 28 Nisan Pazar günü ise en yüksek sıcaklık değerleri, Ankara ve Antalya'da 27, İstanbul'da 20, İzmir'de 26, Adana'da 36, Diyarbakır'da 31, Samsun'da 20 derece civarında seyredecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ