SİYASET
02 Mayıs 2019 20:45 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:52

İmamoğlu'ndan o iddiaya fotoğraflı yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun makam odasındaki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafının kaldırıldığı iddiası yalanlandı. Erdoğan’ın fotoğrafının kaldırılmadığı yerinin değiştirildiği ortaya çıktı.

Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ait fotoğrafın kaldırıldığı yönünde çıkan iddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Saraçhane'deki İBB başkanlık makamında çocukları ağırladığı kutlama etkinliğinde daha önce asılı bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafının indirilmediği görülmüştü.

Daha sonra tebrik ziyaretine gelen büyükelçi ve konsolosların ziyaretleri sırasında da çalışma masasının arkasında Atatürk resmi ile birlikte yan yana asılı duran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafının yerinde olduğu görülmüştü.

ODASININ FOTOĞRAFI PAYLAŞILDI 

Çorlu'daki tren kazasında yaşamını yitiren Oğuz Arda Sel'in annesi Mısra Öz'ün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu makamında ziyareti sırasında çekilen fotoğrafta çalışma masasının arkasında yeni bir Atatürk resminin asılı olduğu görüldü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının indirildiği iddia edildi. Bunun üzerine İmamoğlu'nun makam odasının fotoğrafı paylaşıldı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafının indirilmediği yerinin değiştirilerek yan taraftaki duvara asıldığı görüldü.

BEYLİKDÜZÜ'NDEN İBB'YE GETİRDİ 

Sözcü'de yer alan habere göre yeni asılan Atatürk resminin İmamoğlu'nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde makam odasında asılı olan resim olduğu öğrenildi. İmamoğlu'nun, Atatürk'ün depremzede bir vatandaş ile ilgilenirken resmedildiği eseri, belediye başkanı ile halk ilişkisine yönelik güzel bir enstantane olduğu için çok sevdiği ve bu nedenle Beylikdüzü'nden İBB'deki makam odasına getirdiği belirtiliyor.

Yorumlar