GÜNDEM
11 Eyl 2019 18:34 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 11:39

İmamoğlu'ndan 'Erdoğan'la toplantı' yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Büyükşehir Belediye Başkanları ile Beştepe’deki buluşması sonrası konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sorunların çözümü için ortak bir komisyon kurulması kararı alındığı söyledi

İmamoğlu'ndan 'Erdoğan'la toplantı' yorumu
Haberi Dinle

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptıkları görüşmenin ardından açıklama yaptı. İmamoğlu, büyükşehir belediye başkanlarının da katılacağı bir komisyon kurulacağını açıklarken, "Tümüyle güzel, verimli, iyi bir başlangıç" dedi. 

İmamoğlu'nun toplantı sonrası açıklamaları şöyle: "Sayın Cumhurbaşkanı'na teşekkür ediyoruz. Tümüyle sorunlar konuşuldu. nasıl bir yöntem belirleyeceğimiz konuşuldu. Hatta bir komisyon önerimiz oldu. Komisyonla süreçlere dahil olmamız gerektiğini ilettik. Kendisi de kabul etti. Ortak bir komisyon kurulması yönünde bir karar verildi. Bu komisyon hem yeni yasal düzenlemeler sürecine katılacak hem de sürdürülebilir iletişim kanalının oluşması yolunda böyle bir misyonu olacak. Akabinde karşılıklı sorular soruldu, bakanlar da cevap verdiler. Tümüyle güzel, verimli, iyi bir başlangıç. 

ERDOĞAN'IN 'İŞTEN ÇIKARMA' SÖZLERİNE YANIT

"Her eleştiri değerli, irdeleriz, bakarız ama ben konuşulacak çok iyi tarafın, bu tarafın minimumda kaldığını düşünüyorum. Biz hassasız. Kimi kast etti bilmiyorum açıkçası."

Yorumlar