GÜNDEM
25 Oca 2022 09:52 Son Güncelleme: 25 Oca 2022 10:47

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan kar açıklaması: Vatandaşlarımızın uyarılara hassasiyetle uymasını istiyoruz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da karla mücadele çalışmaları ve yol durumuna ilişkin açıklama yapıyor. İmamoğlu, ''Beylikdüzü TÜYAP bölgesinden Hadımköy gişelerine olan güzergahta açma işlemleri devam etmektedir. Onun dışında bütün akış sağlanmıştır. Kar yağışı yoğun olarak devam edebilir. Yapılan bütün uyarılara vatandaşlarımızın hassasiyetle uymasını istiyoruz'' diye konuştu. İmamoğlu ayrıca saat 18.00’den sonra kar yağışının yoğun biçimde devam edeceğini belirtti.

Haberi Dinle

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da yaşanan kar esaretine ilişkin AKOM'da açıklama yaptı.

YOL DURUMUNA İLİŞKİN SON DURUMU AÇIKLADI

İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

''Kar kalınlığı genelde 35 santim, bazı yerlerde 1 metreyi aştı. Kar yağışı bugün de etkili olacak uyarılara dikkat edelim. En yoğun kar alan bölgemiz Arnavutköy. İBB olarak TEM Mahmutbey bize ait değil şurası bize ait değil demeden katkı sunmaya sıkıntıyı en az indirme çabası sürdürülmüştür. Beylikdüzü TÜYAP bölgesinden Hadımköy gişelerine olan güzergahta açma işlemleri devam etmektedir. Onun dışında bütün akış sağlanmıştır.

UYARILARA VATANDAŞLARIMIZIN HASSASİYETLE UYMASINI İSTİYORUZ

7 binden fazla personelimizle, ekipmanlarımızla sahadayız, çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Tuz stoğumuz var. 54 bin ton tuz kullandık, 21 ton da solüsyon kullandık. Arnavutköy’deki çalışmalar devam ediyor.  Bizim burada ilk günden itibaren yaptığımız şey ortak bir şekilde, birbirinin açığını arayan değil işine katkı sağlayan bir çalışma. Kar yağışı yoğun olarak devam edebilir. Yapılan bütün uyarılara vatandaşlarımızın hassasiyetle uymasını istiyoruz.

''HİÇBİR SU KESİNTİSİ OLMAYACAKTIR''

İstanbul'da hiçbir su kesintisi olmayacaktır. 65 bin civarında kumanya dağıttık. Sokak canlılarıyla ilgili 500 noktada 2 tonun üzerinde besleyici değeri yüksek kuru mama dağıtımımızı sürdüreceğiz.''

SAAT 18.00 UYARISI

Bugün de akşam itibariyle beklenen 18.00’den sonra yoğun bir şekilde devam etme ihtimali yüksek. Yapılan bütün uyarılara, açıklamalara bütün vatandaşlarımızın uymasını istiyoruz. Özellikle sayın valimizin açıklaması var halkımızın dikkatine sunduğu bunların önemli olduğunu ve uyulması gerektiğini hatırlatalım. 

Özellikle bu yolların kapalı olmasına sebep olan araçların alınması görevlilerin işini kolaylaştıracaktır.

“TİTİZ DAVRANDIK” 

Şu an itibariyle sadece mağdur olan vatandaşlarımıza katkı sunma, yollarını açma, onlara erişme hususunda titiz bir çalışmanın sürdüğünü ifade edelim. 

Dün akşam metro seferlerini gece 02.00’ye kadar uzatarak titiz davrandık. İstanbul’un doğusundan batısına D-100’den sahil yoluna birçok noktada kapalı yolumuz yoktur. Ana arterlerde kapalı yolumuz yoktur. 

 İstanbul Havalimanı’nda 13.00’e kadar uçuşların iptal edildiği bilgisini yine duyuralım. Avrasya Tüneli’nde Asya-Avrupa gidiş istikametinin kapalı olduğunu buradan duyurmuş olalım. İBB adına Halk Ekmek üretimi yoğun bir şekilde devam etmekte sadece kar yağışı nedeniyle birkaç saat aksaklık ile Cebeci fabrikamızdan sevkiyat biraz gecikti.Halk Ekmek büfelerinden vatandaşımız ihtiyacını karşılayabilecektir. Hiçbir su kesintisi olmayacaktır. Sokakta kalan vatandaşlarımızın kendi konuk noktalarımızda ya da bazı otellerde ağırladığımızı ifade edelim. Bayrampaşa otogarımız olmak üzere Alibeyköy cep otogarı da dahil olmak üzere 1500’e yakın yolcuyu ağırlamaktayız.

 

 

 

 

 

Yorumlar