SİVASSPOR
05 Haz 2019 19:25 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:57

Geri dönüyor! İşte Rıza Çalımbay’ın yeni takımı

Rıza Çalımbay, daha önce görev yaptığı Sivasspor ile anlaştı. Demir Grup Sivasspor yeni sezon için anlaştığı teknik direktör Rıza Çalımbay ile çok kısa süre içinde sözleşme imzalayacak.

Geri dönüyor! İşte Rıza Çalımbay’ın yeni takımı
Haberi Dinle

Geçtiğimiz sezonu Hakan Keleş yönetiminde tamamlayan Demir Grup Sivasspor, yola devam etmeme kararı aldıktan sonra eski teknik direktörlerinden Rıza Çalımbay ile temasa geçti. Başkan Mecnun Otyakmaz’ın bizzat yürüttüğü görüşmelerde her konuda anlaşma sağlanan Rıza Çalımbay’ın cuma günü kente gelerek sözleşme imzalayacağı öğrenildi.

TRANSFER LİSTESİNİ HAZIRLADI

Geçen sezonun 13’üncü haftasından itibaren takım çalıştırmayan Çalımbay’ın transfer listesinin de hazır olduğu, izlemesini yaptığı oyuncuların isimlerini de yönetim kuruluna ilettiği öğrenildi. Birçok oyuncusu ile yollarını ayıran Demir Grup Sivasspor’un yeni sezona yenilenmiş bir ekip ile girmek için çalışma yapacağı ifade edildi.

2013 YILINDA AYRILMIŞTI

Daha önce 25 Ekim 2010 tarihinde Sivasspor’u çalıştıran Rıza Çalımbay, 30 Haziran 2013 tarihinde görevinden ayrılmıştı. İlk döneminde Sivasspor’un başında 108 maça çıkan Rıza Çalımbay, maç başına 1.39 puan ortalaması yakalamıştı. Rıza Çalımbay’ın ilk döneminde Sivasspor, 108 maçta 41 galibiyet, 27 beraberlik ve 40 yenilgi almıştı.

ETİKETLER
#sivasspor #Çalımbay
Yorumlar