GÜNDEM
23 Tem 2020 19:05 Son Güncelleme: 23 Tem 2020 19:05

Elektrikli araçların ücret tarifesi belli oldu

İstanbul Adalar'daki elektrikli araçların ücret 12 lira olarak belirlendi. Öğrenci ve yaşlılar da aynı tarifeden seyahat edecek. Adakart sahipleri 3.5 lira ödeyecek.

Haberi Dinle

Faytonun kaldırılmasının ardından getirilen elektrikli araçlar uygulamasının fiyat tarifesi belli oldu. İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen UKOME toplantısında tarife oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre Adalar’da kullanılacak araçların ücret tarifesi 12 lira olarak belirlendi. Öğrenci ve yaşlılar da aynı tarifeden seyahat edecek. Adakart sahipleri için ise bu ücret 3,5 lira olacak.

ADATAKSİ: KM BAŞI 3.10 LİRA 

Adataksi ücreti de belirlendi. Ada sakinleri için taksimetre 5 liradan açılacak ve kilometre başı 3,10 lira eklenecek. Turistler için ise açılış ücreti 15 lira, kilometre başına eklenecek ücret de 12 lira olacak.

Adalar’da hizmet verecek hatlar ise şöyle: BA-1 numaralı hat Çarşı-Tepeköy-Kadıyoran, BA-2 numaralı hat Çarşı-Maden-Nizam, BA-3 numaralı hat Lunapark meydanı büyük tur, HA-1 numaralı hat Çarşı-Akçakoca-İtfaiye, HA-2 numaralı hat Çarşı-Çam Limanı, BU-1 numaralı hat Çarşı-Kalpazankaya, KA-1 numaralı hat ise Çarşı-Narçiçeği.

Yorumlar