GÜNDEM
15 Tem 2017 22:45 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:40

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan FETÖ sanıklarıyla ilgili flaş çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ sanıklarının yargılanmalarıyla ilgili, "Artık bunlar mahkemeye çıkarken Guantanamo'da olduğu gibi bunları da tek tip elbise ile çıkaralım. Tek tip elbise." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan FETÖ sanıklarıyla ilgili flaş çağrı
Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni'nde konuştu. 

FETÖ'nün milletin iradesine el koyma girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik operasyon düzenleyen darbecilerin yargılandığı davada darbecilerden birinin kahraman anlamına gelen “hero” yazılı bir tişört ile mahkemeye gelmesine bir tepki de Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Erdoğan çirkin eylemin kabul edilemez olduğunu belirterek konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

GUANTANAMO'DA OLDUĞU GİBİ TEK TİP ELBİSE İLE ÇIKARALIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ sanıklarının yargılanmalarıyla ilgili şunları söyledi: Geçen gün Sayın Başbakanımızla da konuştum. Artık bunlar (FETÖ sanıkları) mahkemeye çıkarken Guantanamo'da olduğu gibi bunları da tek tip elbise ile çıkaralım. Tek tip elbise." dedi.

Yorumlar