GÜNDEM
29 Haz 2020 20:46 Son Güncelleme: 29 Haz 2020 20:52

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizi her türlü sapkınlığı sergileyenlere tavır almaya davet ediyorum

Kabine Toplantısı sonrası LGBT sapkınlığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "İnancımıza ve kültürümüze aykırı bu tür marjinal akımları destekleyenler bizim gözümüzde aynı sapkınlığın ortaklarıdır. Milletimin tüm fertlerini her türlü sapkınlığı sergileyenlere tavır almaya davet ediyorum" dedi.

Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, LGBTİ hareketine ilişkin "Halkın lanetlediği hiçbir yanlışın bu ülkede kök salma imkanı yoktur. Buradan milletimin tüm fertlerini rabbimizin yasakladığı her türlü sapkınlığı sergileyenlere karşı dikkatli olmaya, tavır almaya davet ediyorum" dedi.

“MİLLETİMİN TÜM FERTLERİNİ HER TÜRLÜ SAPKINLIĞI SERGİLEYENLERE TAVIR ALMAYA DAVET EDİYORUM”

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: Birilerinin sinsice milli ve manevi değerlere saldırdığını kaydeden Erdoğan, insanlık tarihi boyunca lanetlenmiş sapkınlıkları normalleştirerek, özellikle genç dimağların zehirlendiğini söyledi. Erdoğan, “İnancımıza ve kültürümüze aykırı bu tür marjinal akımları destekleyenler bizim gözümüzde aynı sapkınlığın ortaklarıdır. Halkın lanetlediği ve tavır aldığı hiçbir yanlışın bu ülkede kök salma imkanı yoktur. Buradan milletimin tüm fertlerini Rabbimizin yasakladığı her türlü sapkınlığı sergileyenlere ve onları destekleyenlere karşı dikkatli olmaya ve tavır almaya davet ediyorum. Türkiye, güvenliğine ve ekonomisine yönelik tuzaklar yanında milli ve manevi yapısını hedef alan saldırılara karşı da mücadele edecek güce sahiptir. Rabbimden ülkemizi ve milletimizi bu tür sapkınlıkların yol açacağı sosyal ve beşeri felaketlerden muhafaza eylemesini niyaz ediyorum” dedi. 

Yorumlar