05 Ağu 2022 14:15 Son Güncelleme: 05 Ağu 2022 14:23

Bakan Soylu duyurdu: Karayılan'ın özel görev verdiği 2 terörist etkisiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Murat Karayılan'ın özel görev verdiği 2 terörist, görevi yerine getiremeden Ağrı Doğubayazıt'ta bugün, sarı torbaya girdi." açıklamasında bulundu. Yaşanan gelişmeyle ilgili İçişleri Bakanlığı da bilgi verdi. İşte ayrıntılar...

Bakan Soylu duyurdu: Karayılan'ın özel görev verdiği 2 terörist etkisiz
Haberi Dinle

Ağrı Doğubayazıt'ta Murat Karayılan'ın özel görev verdiği 2 terörist etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, operasyonun detaylarını şu sözlerle paylaştı:

"Murat Karayılan'ın özel görev verdiği 2 terörist, görevi yerine getiremeden Ağrı Doğubayazıt'ta bugün, SARI TORBAYA GİRDİ. Emniyet İstihbarat, PÖH ve Jandarma'daki Kahramanlarımıza tebrikler Amerika yakında Karayılan için de bir taziye yayınlayacak..."

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama ise şu ifadeler yer aldı:

"Eren Abluka-10 (Ağrı-Doğubeyazıt )Şehit J.Uzm.Çvş. Çetin AK Operasyonu kapsamında, 05 Ağostos 2022 tarihinde PKK/KCK terör örgüt mensubu 2 şahsın Ağrı Dağı Karabulak kırsalında görüldüğüne dair yapılan bir ihbari değerlendirilen İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından icra edilen müşterek operasyonda çıkan silahlı çatışma sonucu 2 PKK/KCK terör örgüt mensubunu etkisiz hale getirilmiştir. Örgüt mensuplarının üzerlerinde ve sırt çantalarında yapılan aramada 2 adet piyade tüfeği ele geçirildi."

 

Yorumlar