GÜNDEM
04 Eki 2017 18:53 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:46

Bahçeli'den flaş açıklamalar: Barzani ısrarında devam ederse...

Kuzey Irak'taki tartışmalı bağımsızlık referandumunu eleştiren MHP Lideri Bahçeli, ''Barzani ateşle oynamaktadır bu işin sonu kendisi için hayırlı olmayacak kendi kazdığı kuyuya düşecek ısrarında devam ederse kahredici azabı tadacaktır'' dedi.

Haberi Dinle

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisinin açılış töreninde konuştu.

Kuzey Irak'taki tartışmalı referanduma tepki gösteren MHP Lideri Bahçeli, özetle şu ifadeleri kullandı:

'Irak'ın kuzeyinde 25 Eylül'de yapılan sözde referandumun yok hükmünde olduğunu daha önce ifade etmiştim. Uluslararası hukukla bağdaşmayan bu alçakça eyleme cüret edenler bölünme projelerine hizmet etmektedir. Sadece Irak'ın değil, tüm bölgenin kaosa sürüklenmesini sağlamaktadır. Bölgede yaşanan kaosu fırsata çevirerek Türk yurtlarına çöreklenmek isteyen Barzani ateşle oynamaktadır. Kendi kazdığı kuyuya düşecek, ısrarında devam ederse kahredici azabı tadacaktır.

Irak'ta Türkmen kardeşlerimiz üzerinde baskı oluşturanlar ihanet içindedir. Türkmen kardeşlerimiz asla yalnız değildir. Gözümüz karadır, kararımız kesindir, duruşumuz nettir. Irak'ın son derece hassas hale gelen toplumsal yapısına ilave olarak bir de referandum bahanesi ile bölücülüğü körüklemek önüne geçilmesi zor bölgesel şartları doğuracaktır. Esas amacı 4 parçalı Kürdistan'ı oluşturmaktır. Durum bu kadar açık ve netken çelişkili açıklamalara aldanacak değiliz. Arka planda Barzani'nin sırtını sıvazlayıp PKK/PYD'nin önünü açıp imkanlarını artırmanın hesabını yapıyorlar.

Terör örgütleri ile aleni işbirliği yapılmakta, bir başka terör örgütü meşru gösterilmeye çalışılmaktadır. Biz kimlerin neyi hedeflediğini gayet iyi biliyoruz. Hedefteki ana ülke Türkiye'dir. Türk milletinin gücü bunların alayına yetecektir, yeter ki bir olalım. Devlet milleti ile el ele vererek bütün sorunların üstesinden mutlaka gelecektir. Mühim olan devletle millet arasındaki güveni en üst seviyede tutmayı başarmaktır.

Yorumlar