YAŞAM
15 Mayıs 2022 10:23 Son Güncelleme: 15 Mayıs 2022 10:30

'Baba' dediği adam babasının katili çıktı! 48 yıl sonra öğrendi!

Annesi evliyken yasak ilişki sonucu dünyaya gelen Berrin N., gerçek babasının kimliğini 48 yıl sonra öğrendi. Namus cinayetiyle öldürülen babanın ise Akyaka’nın en zenginlerinden olduğu ortaya çıktı.

Haberi Dinle

Muğla Ula'da bir süre önce vefat eden Fatma A. geçmişte yasak aşk yaşadığı Akyaka'nın en zenginlerinden olan Mustafa Uyanık'tan 49 yıl önce bir kız çocuğu sahibi oldu.

Sabah gazetesinin haberine göre, Fatma A. bu sırrı saklayarak Berrin N.'yi (49) resmi nikâhlı eşi Mahir A.'nın üzerine kaydettirdi. Mahir A. eşiyle yasak aşk yaşayan o dönemin Akyaka Mahalle Muhtarı Mustafa Uyanık'ı 1982 yılında eşiyle birlikte ormanlık alanda yakalayınca öldürdü.

Mahir A. bir süre cezaevinde yattıktan sonra çıktı. Berrin N. bir yıl önce ablasıyla tartışırken gerçeği öğrenene kadar babası Mahir A.'yı gerçek babası olarak bildi.

GERÇEĞİ ÖĞRENDİ

Ablasının "Babamın hissesine girme. Sen babamın mirasçısı değilsin" demesi üzerine Berrin N.'nin biyolojik babasının 40 yıl önce Mahir A. tarafından öldürülen Mustafa Uyanık olduğu ortaya çıktı.

SOYBAĞI REDDİ DAVASI AÇILDI

Berrin N. yaşadığı şok sonrasında Muğla Aile Mahkemesi'nde ilk olarak soybağı reddi davası açtı. Yapılan DNA testi sonucu Berrin N.'nin, Mahir A.'nın kızı olmadığı anlaşıldı. Avukat Turbay, Mustafa Uyanık'a babalık davası açtı.

Açılan davada 40 yıl önce yasak aşk cinayetine kurban giden Mustafa Uyanık'ın mezarının açılarak DNA testi yapılması istendi.

Yorumlar