GÜNDEM
08 Şub 2020 19:51 Son Güncelleme: 08 Şub 2020 21:52

Ankara'da 3 saatlik kritik toplantı

Son dakika gelişmesi... İdlib'deki gelişmeler üzerine Ankara'ya gelen Rus heyetti Dışişleri Bakanlığı'ndaki temaslarını tamamladı. Bakanlıktaki görüşmeler 3 saat sürdü.

Ankara'da 3 saatlik kritik toplantı
Haberi Dinle

Türk ve Rus heyetlerin, İdlib meselesine ilişkin Ankara'da yaptığı görüşmelerde, sahada bir an önce sükunet sağlanması ve siyasi sürecin ilerletilmesi için atılabilecek adımlar üzerinde duruldu. 

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal başkanlığında, Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Milli İstihbarat Başkanlığı ile Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sergey Verşinin ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Büyükelçi Aleksandr Lavrentyev başkanlığında, Rusya askeri ve istihbarat makamları temsilcilerinden oluşan karma heyetler arasında iki tur halinde 3 saatlik görüşme yapıldı. 

Görüşmelerde İdlib'deki durum ele alındı, sahada bir an önce sükunet sağlanması ve siyasi sürecin ilerletilmesi için atılabilecek adımlar üzerinde duruldu. 

Görüşmelere, gelecek haftalarda devam edilmesi kararlaştırıldı.

Yorumlar